środa 22 listopada 2017

Cecylii, Jonatana, Marka

reklama

Królowie konno przemierzali Tuliszków

Królowie konno przemierzali Tuliszków
 

W niedzielę 6 stycznia setki tuliszkowian zdecydowały przyłączyć się do przemarszu orszaku Trzech Króli. Wydarzenie wzbudziło nie lada zainteresowanie, gdyż na końskie grzbiety wsiedli – odziani w korony i odpowiednie szaty – najważniejsi miejscowi samorządowcy oraz ks. proboszcz Nowak. 

W tym roku mieszkańcy Tuliszkowa zdecydowanie nie mogli narzekać na brak świątecznych atrakcji. Wspólne kolędowanie i modlitwa, smakowanie specjałów kuchni polskiej oraz wizyta brodatego świętego – to wszystko działo się w niedzielny wieczór 16 grudnia w tymże mieście, podczas zorganizowanego już po raz piąty spotkania wigilijnego. Prawdziwą gratką – i to nie tylko dla dzieci – było pojawienie się Mikołaja, który przybył na koniu i przywiózł ze sobą słodkie podarki. Równie interesującą oprawę zyskało po raz pierwszy święto Trzech Króli.

reklama

Tuliszkowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości zawitali w niedzielny wieczór do tamtejszego kościoła parafialnego p.w. św. Wita, gdzie odprawiona została Msza Święta, a w czasie koncertu kolęd swe umiejętności wokalne zaprezentowały przedszkolaki, a nieco później wystąpili również członkowie zespołu Vocalis. O godz. 17:00 uczestnicy wydarzenia opuścili mury świątyni, by wziąć udział w przemarszu orszaku Trzech Króli, który zmierzał w kierunku budynku MGOK.

W mędrców wcieliły się rzeczywiście trzy kluczowe dla tuliszkowskiej społeczności postaci. W szaty przyodziali się burmistrz Grzegorz Ciesielski, przewodniczący Rady Miejskiej - Tomasz Maćkowski oraz dziekan dekanatu tuliszkowskiego - ks. prałat Stanisław Nowak. Panowie na grzbietach koni udali się na plac przy MGOK, gdzie w czasie złożenia pokłonu przekazali świętej rodzinie – oczywiście symbolicznie – mirrę, kadzidło i złoto. W chwilę potem w niebo poszybowały lampiony, a amatorzy słodkości zostali obdarowani cukierkami.

AW

Podobne artykuły

Tokary: Pamięci tych, którzy odeszli na...

Tokary: Pamięci tych, którzy odeszli na "wieczną...

z dzisiaj
Tuliszków:

Tuliszków: "Jesteście marionetkami burmistrza!" -...

12 lip.
Dobra: Fish Mob po mszy świętej? Przyjdź,...

Dobra: Fish Mob po mszy świętej? Przyjdź, zobacz,...

27 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama