piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

Tur wygrywa Kłodawie

W niedzielę 07 września 2014 roku zespół Juniorów Starszych MKS Tur 1921 Turek prowadzony przez trenera Dawida Jóźwiaka, rozegrał swój drugi mecz wyjazdowy w sezonie 2014/2015 w Kłodawie. Przeciwnikami Tura 1921 byli zawodnicy Górnika Kłodawa. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Bramki: Trzepacz Beniamin x 2 (asysta Przybylak Krystian, Młynarski Kuba), Muszyński Patryk ( asysta Trzepacz Beniamin)

W pierwszej połowie zespół Tura miał zdecydowaną przewagę raz za razem atakował bramkę gospodarzy głównie lewą za sprawą Przybylaka i Zielińskiego. W 8 minucie świetne podanie od Młynarczyka przejął Trzepacz wbiegł w pole karne i ominął bramkarza który fauluje naszego zawodnika. Sędzia podyktował rzut karny i dał żółtą kartkę. Sam poszkodowany nie wykorzystał rzutu karnego, po obronie bramkarza gospodarzy. Po chwili uderzenie Muszyńskiego minimalnie minęło światło bramki. Swoje szansę miał jeszcze Trzepacz lecz jego strzały dwa razy minimalnie ominęły bramkę. Gospodarze tylko raz wyszli z akcją, która dała im prowadzenie. Od razu po rozpoczęciu meczu Trzepacz doprowadza do wyrównania.

W drugiej połowie za sprawą Muszyńskiego nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Drużyna gospodarzy po straconym golu zaatakowała bardziej zdecydowanie i miała swoje szanse raz z linii piłkę wybił Przybylak i raz uratował nas Pawlak. W samej końcówce Trzepacz strzela gola na 3:1 i ustala wynik spotkania.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, stworzyliśmy wiele sytuacji podbramkowych i utrzymywaliśmy się przy piłce. W drugiej po strzelonym golu za bardzo się cofnęliśmy, chcąc obronić wynik i to mogło kosztować nas stratę bramki. Znów w końcówce  pokazaliśmy, że dysponujemy dużym zasobem sił i rozstrzygnęliśmy wynik na naszą korzyści. Jestem bardzo zadowolony jak zespół zareagował po straconym golu - mówił Jóźwiak.

Skład: Pawlak Mateusz, Zieliński Kamil ( 70 minuta Kaczmarek Przemysław) Adamek Adrian, Gruca Patryk ( 65 minuta Raźniewski Kamil), Młynarski Kuba, Kostrzewa Adam ( 80 minuta Wędzik Michał), Przybylak Krystian ( 60 minuta Przybylak Patryk), Trzepacz Beniamin, Tomczyk Hubert, Młynarczyk Krzysztof, Muszyński Patryk (70 minuta Kubiak Konrad),

W kadrze ponadto: Kowalski Jakub, Skoczylas Kamil