wtorek 23 kwietnia 2024

Ilony, Jerzego, Wojciecha

VIII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej – Malanów, 06.12.2014r.

W tegoroczne mikołajki odbył się VIII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Organizatorem turnieju był: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie, natomiast współorganizatorami: MKS Malanów, Starostwo Powiatowe w Turku oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Turku.

Stawką turnieju było: zwycięstwo w turnieju oraz awans do dalszego etapu rywalizacji w ramach Zrzeszenia LZS. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn (ale tylko 4 walczyły o awans do dalszego etapu Zrzeszenia LZS, ponieważ pozostałe dwie drużyny były z poza powiatu tureckiego: Koło i Sieradz). W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B. Po losowaniu rozpoczęto rozgrywki, na dwóch boiskach bocznych jednocześnie. Z każdej grupy do kolejnej fazy rozgrywek awansowały 2 najlepsze drużyny.

Z grupy A do półfinałów awans uzyskały: MKS Malanów oraz Sypaki z Turku i okolic. W grupie B najlepsze okazały się: Koło Team i Ochocki Turek. Pary półfinałowe utworzyli: MKS Malanów - Ochocki Turek i Koło Team - Sypaki z Turku i okolic. Pierwsza para półfinałowa stoczyła bardzo zacięty pojedynek (prawdopodobnie najlepszy mecz w cały turnieju), w trzysetowym pojedynku lepszy okazał się MKS Malanów. W drugim półfinale Koło Team pokonało drużynę Sypaki z Turku i okolic 2:0 w setach i awansowało do finału. Mecze finałowe zostały rozegrane na boisku głównym Sali sportowej w Malanowie. Pierwsze spotkanie, mecz o III miejsce rozegrały drużyny: Ochocki Turek i Sypaki z Turku i okolic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 w setach dla drużyny Sypaki z Turku i okolic.

W finale zmierzyły się drużyny: MKS Malanów oraz Koło Team. O podwójną stawkę w tym meczu grała drużyna MKS-u Malanów, wygrywając turniej, byłaby najlepszą drużyną turnieju oraz uzyskałaby awans do dalszego etapu rywalizacji w ramach Zrzeszenia LZS. Finałowy pojedynek zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Malanowa 2:0 w setach. To spotkanie również stało na wysokim poziomie, pierwszego seta wygrała drużyna z Malanowa, w drugim secie pomimo prowadzenia Koło Team w końcowej fazie seta, szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili zawodnicy MKS-u Malanów i wygrali cały turniej.

Po zakończeniu spotkań nastąpiło uroczyste podsumowanie całego turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary. Wybrano również MVP turnieju, został nim zawodnik drużyny Koło Team: Kamil Koligot. Dekoracji wspólnie dokonali: Andrzej Wojtkowiak - radny powiatu tureckiego, Maciej Rosiak - prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Turku oraz Łukasz Jasiak - dyrektor OSiR Malanów.