czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

W Spławikowych Mistrzostwach złowili puchary i nagrody

W Spławikowych Mistrzostwach złowili puchary i nagrody - Foto: G. Oblizajek

W dniu 3 lipca 2016 na zbiorniku w Żeronicach odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Powiatu Tureckiego – Puchar Prezesów 2016. Zawody pod patronatem Starosty Tureckiego organizowane były przez koło PZW nr 30 Miranda przy współudziale prezesów kół wędkarskich z terenu naszego powiatu.

W zawodach tych wystartowały 3-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne koła. Rywalizacja przebiegała w następujących kategoriach:

- kategoria indywidualna – Mistrz Powiatu
- kategoria drużynowa – Najlepsza Drużyna Powiatu
- kategoria –indywidualna – Największa Ryba Zawodów

Wszystkich zawodników na porannej zbiórce przywitał padający całą noc deszcz, który na szczęście i zgodnie z prognozami przestał padać około godziny 7 rano. Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy o godzinie 9.00 rozpoczęli rywalizację, która trwałą do godziny 12.00. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Edyta Ślósarksa-Rosa i Ryszard Śmietana, którzy o godzinie 12.00 przy dużej liczbie kibiców wędkarstwa zarejestrowali wyniki. Po wspólnym posiłku przygotowanym przez restaurację Vega zostały ogłoszone oficjalne wyniki i zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

W kategorii indywidualnej tytuł Mistrza powiatu zdobył kolega Marcin Kwiatkowski reprezentujący koło PZW nr 19 Turek – Miasto z wynikiem 3900 punktów. Drugie miejsce Kolega Marek Domagała (PZW nr 19 Turek-Miasto), trzecie miejsce kolega Rafał Bukowiecki (koło PZW nr 42 Elektrownia Adamów).

W kategorii drużynowej zwyciężyło z dużą przewagą koło PZW nr 19 Turek Miasto, którego zawodnicy zajęli odpowiednio 1,2, i 9 miejsce. Drugie miejsce przypadło dla koła nr 33 Władysławów, a trzecie miejsce dla koła nr 42 Elektrownia Adamów. Organizatorzy zawodów jak na gospodarzy przystało zajęli ostatnie miejsce.

W kategorii Największa ryba zawodów zwyciężył kolega Marek Domagała (PZW nr 19 Turek-Miasto) który złowił leszcza (1490 punktów).

Podczas zawodów rywalizację zawodników obserwował Starosta Turecki Pan Mariusz Seńko oraz Sekretarz Powiatu Pan Roman Kacprzak. Po ogłoszeniu wyników nastąpiło wręczenie pucharów i nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Turku oraz loteria wśród uczestników zawodów upominków ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu w Turku i Panu Staroście Mariuszowi Seńko oraz sponsorom, wśród których należy wymienić: firmę INFOBASE, PSB MRÓWKA, firmę PAPIRUS, firmę Miranda, Sklep papierniczy KREDKA, Hurtownię napojów SKARBY REGIONÓW, BZWBK w Turku, Firmę FUEGOS w Turku, Przedstawiciela PLAY Katarzynę Homa. Dziękujemy także patronom medialnym imprezy Turek.net.pl i Echo Turku.