środa 24 kwietnia 2024

Bony, Horacji, Jerzego

Brudzew: Wygrana Kasztelanii. Gol Michalaka pogrążył Strażaka

Brudzew: Wygrana Kasztelanii. Gol Michalaka pogrążył Strażaka - foto: Arkadiusz Wszędybył

Miejscowi piłkarze pojawili się w niedzielę 19 marca na ligowych boiskach, by rozpocząć zmagania w ramach rundy wiosennej. Tego dnia przed Kasztelanią postawiono zadanie uporania się z zamykającym tabelę konińskiej okręgówki Strażakiem Licheń Stary. W pierwszej połowie zabrakło goli, w drugiej w 66 minucie do siatki trafił Artur Michalak i koniec końców Kasztelania pokonała gości 1:0.

Gwoli ścisłości należy zaznaczyć, że piłka wpadła do bramki nie tylko raz, ale tylko gol Artura Michalaka został uznany. – Dla 18-letniego piłkarza naszego klubu było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Wcześniej bramkę strzałem głową zdobył Mateusz Żurawski, lecz w tej sytuacji sędzia liniowy słusznie zauważył pozycję spaloną. Mecz zakończył się więc jednobramkowym zwyięstwem zespołu trenera Łukasza Kujawy, co daje nam awans na 5. miejsce w tabeli – czytamy w pomeczowym komentarzu.

Obecnie Kasztelania – po rozegraniu 16 meczów – znajduje się z dorobkiem 24 punktów na wspomnianym 5 miejscu tabeli klasy okręgowej. Więcej o wynikach meczów, statystykach, składzie drużyny na stronie www.kasztelania.brudzew.pl.

W innych meczach konińskiej klasy okręgowej Wilki Wilczyn przegrały z MKS Tur 1921 Turek 0:3.