wtorek 23 kwietnia 2024

Ilony, Jerzego, Wojciecha

Tur 1921 Turek: Zwycięstwo w meczu na szczycie!

Tur 1921 Turek: Zwycięstwo w meczu na szczycie! - foto: M. Derucki

W meczu 17 kolejki Konińskiej Klasy Okręgowej Tur 1921 na własnym terenie podejmował wicelidera tabeli GKS Sompolno.

Od samego początku Tur zaatakował, w 10 minucie po dośrodkowaniu Przybylaka minimalnie z piłką minął się Izydorczyk. W 27 minucie dośrodkowanie w pole karne, główkuje Grabowski, bramkarz odbija piłkę prosto pod nogi Izydorczyka, który takich piłek nie marnuje i mamy prowadzenie. W 37 minucie Grabowski dostaje piękne podanie od Banasiaka i rusza w pole karne, dostrzega wbiegającego i lepiej ustawionego Izydorczyka podaje i mamy 2:0 dla tura.

Do przerwy wynik 2:0.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, długa piłka w pole karne, po uderzeniu naszego zawodnika bramkarz gości odbija jednak dobrze ustawiony Przybylak posyła piłkę do siatki mamy 3:0. W 62 minucie po faulu sędzia odgwizduje rzut karny dla Sompolna, jednak nasz bramkarz Dariusz Brzostowski nie daje się oszukać i pewnie broni karnego. To drugi obroniony karny Darka w dwóch meczach z rzędu. 70 minuta dośrodkowanie Przybylaka i minimalnie za mocno uderza Grabowski. Także goście mieli kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku, ale postawa Darka Brzostowskiego w bramce uchroniła nas przed utratą bramki. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszego Tura, co daje nam w chwili obecnej 10 punktową przewagę nad drugą w tabeli Olimpią Koło. Trudno w tym meczu wyróżnić jakiegoś naszego zawodnika, cały zespół podszedł do tego spotkania z pełnym zaangażowaniem i chłopacy zostawili na boisku dużo zdrowia i serca.

Drużyna jak i cały sztab szkoleniowy dedykują to zwycięstwo naszemu koledze Kubie Młynarskiemu, który niefortunnie dzień przed meczem złamał kość śródstopia i niestety nie mógł zagrać w tak ważnym meczu. Kuba jest wyłączony z treningów na dłuższy okres. KUBA JESTEŚMY Z TOBĄ!!!

Bramki dla Tura:

27’ Izydorczyk Szymon

37’ Izydorczyk Szymon (asys- Grabowski Bartosz)

46’ Przybylak Krystian

Żółte kartki dla Tura:

48’ Grabowski Bartosz

Skład Tura:

Brzostowski Dariusz

Banasiak Michał (72’ Przemysław Kaczmarek)