czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Juniorzy młodsi Orła Kawęczyn pokonali Spartę Konin

Juniorzy Młodsi Orła Kawęczyn w niedzielę na inauguracje rundy wiosennej pokonali po bardzo zaciętym meczu Spartę Konin 2-1.

Podopieczni Konrad Grzelaka przygotowywali się do rundy wiosennej już od połowy stycznia. W tym czasie rozegrali kilka sparingów, oraz wzięli udział w turnieju halowym.Zaliczyli również 3-dniowy obozo-turniej w Słubicach.W niedzielę przyszedł czas na pierwszy test tych przygotowań. Młodzi zawodnicy Orła na sam początek rozgrywek trafili na trudnego przeciwnika jakim jest Sparta Konin.

Mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Konińska Sparta zasilona kilkoma zawodnikami z I zespołu występującego w Wielkopolskiej Lidze Juniora Młodszego była bardzo zmotywowana na to spotkanie, licząc na wywiezienie 3 punktów ze stadionu w Tokarach. Wynik do przerwy był korzystny dla koninian którzy prowadzili 0-1. W drugiej połowie to jednak Orzeł pokazał wielką ambicję i charakter, odwracając losy meczu. Bohaterem spotkania został bramkarz Orła Marcin Filipiak, który na początku drugiej połowy przy stanie 0-1, obronił rzut karny, a kilka minut później zaliczył asystę przy bramce wyrównującej autorstwa Krystiana Rzepki. Zespół Orła mimo remisu nie był zadowolony i szukał drugiej bramki. Starania przyniosły efekt, a bramkę na 2-1 zdobył debiutant Bartosz Łuczak. Jak się później okazało była to zwycięska bramka. Młodzi gracze Orła pokazali, że doświadczenie zdobyte chociażby podczas turnieju w Słubicach, czy też w sparingach ze starszymi zespołami zaprocentowało w najważniejszym momencie.

"To był dla nas trudny mecz, drużyna Sparty przyjechała bardzo zmotywowana i za wszelką cenę chciała zdobyć trzy punkty, moi zawodnicy pokazali jednak ogromną ambicję. Cieszy fakt, iż to co trenujemy na co dzień zawodnicy potrafią przełożyć na warunki meczowe. Zwycięstwo chcielibyśmy zadedykować kibicom, którzy tak licznie wspierali nas podczas tego spotkania" - podsumował trener Konrad Grzelak.