wtorek 22 sierpnia 2017

Cezarego, Marii, Zygfryda

reklama

Awans ZSR CKP do Mistrzostw Polski

Awans ZSR CKP do Mistrzostw Polski
 

Bogate tradycje, wykwalifikowana i doświadczona kadra trenerska a przede wszystkim doskonałe warunki lokalizacyjne z rozbudowaną bazą sportową od początku istnienia Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich stanowiły ponadprzeciętne zaplecze dla rozwoju uczniów, w każdej niemal dziedzinie sportu. Jednak w szerokich kręgach sportowych ZSR CKP nazywa się kuźnią lekkoatletycznych talentów, to właśnie szkolny stadion i rozległe zielone tereny wokół szkoły stały się areną dla wielu życiowych rekordów, gwarantujących uczniom ZSR sukcesy na szczeblach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i światowych. Każdy rok szkolny przynosił kolejny awans i wysokie wyniki, a wypracowana przez trenera Mirosława Panfila marka i jakość przygotowań spowodowały, że szkoła posiada przeogromną kolekcję pucharową.

Rok szkolny 2016/2017, zgodnie ze zwyczajem, obfitował w sukcesy sportowe a zakończył się awansem do Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce. W dniach od 3 do 4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski LZS. Podczas dwudniowych zmagań na pilskiej bieżni zawodnik ZSR CKP w Kaczkach Średnich Mateusz Szmagaj ustanowił swój nowy rekord życiowy. Brązowy medal na dystansie 110 metrów z płotkami z czasem 14,59 sekundy zapewnił Mateuszowi prawo do startu w zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorów.

reklama

Upór, wytrwałość i konsekwencja w podejmowaniu codziennego wysiłku zaowocowały niebywałym wynikiem i dały możliwość zdobywania kolejnych laurów na stadionach świata, czego cała społeczność szkolna życzy Mateuszowi Szmagajowi.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Na pieszo z Kaczek Średnich do Sanktuarium...

Na pieszo z Kaczek Średnich do Sanktuarium...

7 sierp.
Wakacje bez granic dla uczennic ZSR CKP w...

Wakacje bez granic dla uczennic ZSR CKP w Kaczkach...

18 lip.
Gm. Turek: Podzielili 56 000 zł. Będzie yoga,...

Gm. Turek: Podzielili 56 000 zł. Będzie yoga,...

12 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama