III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

czwartek 26 kwietnia 2018

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Awans ZSR CKP do Mistrzostw Polski

Awans ZSR CKP do Mistrzostw Polski
 

Bogate tradycje, wykwalifikowana i doświadczona kadra trenerska a przede wszystkim doskonałe warunki lokalizacyjne z rozbudowaną bazą sportową od początku istnienia Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich stanowiły ponadprzeciętne zaplecze dla rozwoju uczniów, w każdej niemal dziedzinie sportu. Jednak w szerokich kręgach sportowych ZSR CKP nazywa się kuźnią lekkoatletycznych talentów, to właśnie szkolny stadion i rozległe zielone tereny wokół szkoły stały się areną dla wielu życiowych rekordów, gwarantujących uczniom ZSR sukcesy na szczeblach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i światowych. Każdy rok szkolny przynosił kolejny awans i wysokie wyniki, a wypracowana przez trenera Mirosława Panfila marka i jakość przygotowań spowodowały, że szkoła posiada przeogromną kolekcję pucharową.

Rok szkolny 2016/2017, zgodnie ze zwyczajem, obfitował w sukcesy sportowe a zakończył się awansem do Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce. W dniach od 3 do 4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski LZS. Podczas dwudniowych zmagań na pilskiej bieżni zawodnik ZSR CKP w Kaczkach Średnich Mateusz Szmagaj ustanowił swój nowy rekord życiowy. Brązowy medal na dystansie 110 metrów z płotkami z czasem 14,59 sekundy zapewnił Mateuszowi prawo do startu w zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorów.

reklama

Upór, wytrwałość i konsekwencja w podejmowaniu codziennego wysiłku zaowocowały niebywałym wynikiem i dały możliwość zdobywania kolejnych laurów na stadionach świata, czego cała społeczność szkolna życzy Mateuszowi Szmagajowi.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Kaczki Średnie: W odpowiedzi na nowoczesność

Kaczki Średnie: W odpowiedzi na nowoczesność

z wczoraj
Wideo: Drzwi otwarte ZSR CKP w Kaczkach...

Wideo: Drzwi otwarte ZSR CKP w Kaczkach Średnich 2018

24 kw.
Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami....

Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami. Sportowcy...

23 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama