III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

wtorek 24 kwietnia 2018

Bony, Horacji, Jerzego

reklama

Srebrne medale dla dziewczyn z Turku

Srebrne medale dla dziewczyn z Turku
 

W Zabrzu rozegrany został 10 wielki finał turnieju o Puchar Kinder + Sport. W wielkim finale krajowym uczestniczyli mistrzowie i vice mistrzowie wszystkich 16 województw. Dziewczęta z Turku rywalizowały w kategorii „trójek” awansując do finału krajowego, jako Mistrzynie województwa wielkopolskiego.

Wyniki dziewcząt w kat. „trójek” :
W pierwszej rundzie zespół dziewcząt wygrał z Sejneńska Akademia Siatkówki 2:0 (15:8,15:5) oraz UKS ARES Nowa Sól 2:0 (15:9,15:7) przegrał z UKS Beta Błonie 0:2 (13:15, 8:15) .

reklama

Zajmując drugie miejsce w grupie awansował do drugiego etapu wygrywając w tej rudzie wszystkie mecze. 2:1(15:8, 7:15, 5:11 ) ze Stowarzyszeniem MKS MOS w Wieliczce, 2:0(15:8, 15:12 ) z Rekord Zambrów oraz 2:0(15:4,15:6) z LIDER I Konstantynów Łódzki.

Trzecia runda przyniosła zawodniczkom dwa zwycięstwa 2:0 (15:6,15:9) z UKS Barnim Goleniów / Nowa Rega Trzebiatów oraz 2:0( 15:10,15:7) MUKS Pasek Będzin I i porażkę z Metro Warszawa 0:2 (14:16, 10:15) dając awans z drugiego miejsca do półfinału turnieju.

Mecz półfinałowy z ubiegłorocznym Mistrzem Polski drużyną MKS Dwójka Zawiercie był bardzo wyrównany i o zwycięstwie zadecydował trzeci set wygrany przez nasz zespół 2:1 (11:15, 15:8, 11:8).

reklama

W wielkim finale turnieju nasz zespół musiał uznać wyższość drużyny z Warszawy przegrywając 0:2 ( 9:15,10:15) kończąc wielki turniej krajowy na drugim miejscu.

Zespół z Turku wystąpił w składzie: Patrycja Szewczyk, Natalia Berlińska, Małgorzata Mucha, Dominika Rataj. Trenerami zespołu byli Zbigniew Zieliński, Albin Bednarczyk.

Wielki finał turnieju mini siatkówki o Puchar Kinder + Sport tradycyjnie rozgrywany jest w 6 kategoriach – najmłodsi walczą w zespołach 2 osobowych, ich starsi koledzy i koleżanki w trójkach, a najstarsi w drużynach złożonych z czterech zawodników na boisku. Nad wszystkim czuwają sędziowie, sprawdzający zgodność zawodów ze specjalnymi przepisami gry w mini siatkówkę, ustalonymi przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Turniej Kinder + Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial oraz JM Marketing Group i Communication Unlimited. Patronami honorowymi turniej objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji.

Tegoroczne eliminacje odbywające się na szczeblach miejskich i wojewódzkich znów biły rekordy. W tym roku wzięło w nich udział blisko 42 tysiące młodych adeptów siatkówki.

Przede wszystkim sam udział w turnieju Zabrzu był dużym sukcesem, bowiem Finał Krajowy poprzedzony został kwalifikacjami wojewódzkimi. Najlepsi mieli zaszczyt uczestniczyć w wielkim święcie dziecięcej siatkówki, które od lat jest pielęgnowane ze szczególna estymą. Stąd m. in. udział w imprezie kultowych postaci polskiej siatkówki tych sprzed lat a także obecnych herosów – reprezentantów Polski, Paweł Woicki, Piotr Gacek, Sebastian Świderski, Piotr Gruszka, Paweł Zagumny.

Serdeczne podziękowania dla Pana Romualda Antosika Burmistrza Miasta Turku za finansowe wsparcie udziału drużyny w turnieju finałowym w Zabrzu.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama