wtorek 23 kwietnia 2024

Ilony, Jerzego, Wojciecha

Tokary: Remis Orła i Wichru w derbach A-klasy

Wicher Dobra, po przygodzie w IV lidze, musi odbudować się w konińskiej A-klasie. Dzięki takiemu obrotowi spraw znów możemy śledzić derbowe pojedynki sąsiadów zza gminnej miedzy czyli Orła Kawęczyn i Wichru Dobra. Takie właśnie starcie, rozegrane w niedzielę 17 września w Tokarach, zakończyło się remisem. Bramkę dla Orła w 60.minucie strzelił Kasierski, gola dla Wichru w 80. minucie zdobył Majewski i tak oto pojedynek zakończył się rezultatem 1:1 i podziałem punktów.

Po 5 kolejkach spotkań konińskiej A-klasy Orzeł Kawęczyn ma na swoim koncie 2 wygrane, 1 remis oraz 1 porażkę i z 7 punktami znajduje się na 8 miejscu tabeli. Wicher Dobra (1 wygrana, 1 remis, 2 porażki, 4 punkty) plasuje się na miejscu 10. Więcej o wynikach meczów, statystykach, składzie danej drużyny na stronie orzelkaweczyn.futbolowo.pl i wicherdobra.futbolowo.pl.

W innych meczach tego weekendu Tulisia II Tuliszków pokonała Straszkovię Straszków 6:0 (walkower po 35 minutach, B-klasa), GKS Olszówka uległa Zniczowi Władysławów 2:8 (B-klasa), KP Zryw Dąbie wygrał z Gromem Malanów 3:2 (A-klasa), Płomień Nekla pokonał Tulisię Tuliszków 3:0 (klasa okręgowa), Kasztelania Brudzew przegrała z Polonusem Kazimierz Biskupi 1:2 (klasa okręgowa), Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski przegrał z MKS Tur 1921 Turek 2:4 (IV liga).