środa 17 kwietnia 2024

Anicety, Klary, Rudolfina

Polonus Kazimierz Biskupi - Tur 1921 Turek 1:2

W ramach 10 kolejki zawodnicy Młodzika Starszego Tura pojechali do Kazimierza Biskupiego mierzyć się z tamtejszym Polonusem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodych piłkarzy z Turku oraz fenomenalnej postawie całej trójki bramkarzy którzy wystąpili w tym spotkaniu udało się osiągnąć korzystny wynik.

Cały mecz był bardzo wyrównany, a obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia bramki. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po bramce Cypriana Oleksego który wykorzystał prostopadłe podanie Szymona Nowaka i pięknym lobem pokonał bramkarza gospodarzy. Bramkę na 2:0 zdobywa Kacper Mruk którzy wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu rożnego posłane przez Cypriana Oleksego. Pięć minut przed końcem spotkania tracimy bramkę z rzutu wolnego. Mimo straconego gola drużyna zagrała do końca spotkania bardzo odpowiedzialnie i spokojnie "dowiozła" korzystny dla siebie wynik odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu.