piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

Tuliszków: Judocy walczyli podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Poznańskiego

Po raz kolejny judocy z Tuliszkowa wzięli udział w turnieju judo, tym razem 4 listopada udali się na Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego o Puchar Wójta Gminy Suchy Las.

Organizatorami imprezy był Wielkopolski Związek Judo, Urząd Gminy i Miasta Suchy Las i UKS Gimnazjon Suchy Las. Impreza organizowana była dla kategorii młodzika U-14, dzieci starszych U-12 i dzieci młodszych U-10. Tuliszkowscy judocy wystąpili w składzie: Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Klaudia Tomaszewska, Maria Pakulska, Łucja Pawlicka i Jakub Moksik. I tym razem tuliszkowianie nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania wracając do Tuliszkowa z dobrym wynikiem, bowiem każda z zawodniczek zdobyła medal, jedynie Jakub Moksik znalazł się tuż za podium, ale zaprezentował się dobrze jak ocenia trener, gdyż w wadze Kuby było 20 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej judocy z Tuliszkowa zajęli 5 miejsce i zdobyli puchar dla klubu. Zawodnicy za zajęte miejsca na podium otrzymali medale i dyplomy.