Dzień Olimpijski 2018 w ZSR CKP Kaczki Średnie

czwartek 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Judo: Z Tuliszkowa na turniej w Poznaniu

Judo: Z Tuliszkowa na turniej w Poznaniu
 

W niedziele tj. 4 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wybrali się do Poznania, gdzie Szkoły Podstawowe województwa wielkopolskiego rywalizowały na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W tym roku w imprezie brały udział dwie kategorie wiekowe, tj. 2005-2006 i 2007-2008. Uczniowie szkoły podstawowej trenujący na co dzień w tuliszkowskiej sekcji judo reprezentowali tym razem nie klub, a szkołę w Tuliszkowie zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego, a byli to: Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Klaudia Tomaszewska, Maria Pakulska, Majka Poprawska, Łucja Pawlicka, Julia Powaga, Michalina Zientek, Marika Grześkiewicz, Norbert Maślanka, Jakub Moksik, Michał Brzózka, Antoni Ślesiński i Oliwier Chorążewski.

reklama

Każdy z zawodników musiał stoczyć kilka walk by móc myśleć o miejscu na podium. Nie każdy mógł się cieszyć ze zdobycia medalu bo rywalizacja była duża.

Z najlepszymi wynikami wrócili; Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Klaudia Tomaszewska zdobywając złoty medal, Majka Poprawska, Michalina Zientek, Łucja Pawlicka, Michał Brzózka, Maria Pakulska srebrny medal, brązowy medal zdobył: Jakub Moksik. Tuż za podium stanęli: Julia Powaga, Antoni Slesiński, Norbert Maślanka, Oliwier Chorążewski i Marika Grześkiewicz.

Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej wywalczyły puchary i dyplomy.

reklama

Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania.

Trener sekcji - Michał Gaj

Podobne artykuły

Wideo: 6 klubów judo rywalizowało w Amica Judo...

Wideo: 6 klubów judo rywalizowało w Amica Judo Cup 2018

z wczoraj
Trwa Amica Judo Cup

Trwa Amica Judo Cup

17 czerw.
Amica Judo Cup 2018 już w niedzielę!

Amica Judo Cup 2018 już w niedzielę!

12 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama