niedziela 18 marca 2018

Edwarda, Narcyza, Zbysława

reklama

Judo: Z Tuliszkowa na turniej w Poznaniu

Judo: Z Tuliszkowa na turniej w Poznaniu
 

W niedziele tj. 4 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wybrali się do Poznania, gdzie Szkoły Podstawowe województwa wielkopolskiego rywalizowały na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W tym roku w imprezie brały udział dwie kategorie wiekowe, tj. 2005-2006 i 2007-2008. Uczniowie szkoły podstawowej trenujący na co dzień w tuliszkowskiej sekcji judo reprezentowali tym razem nie klub, a szkołę w Tuliszkowie zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego, a byli to: Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Klaudia Tomaszewska, Maria Pakulska, Majka Poprawska, Łucja Pawlicka, Julia Powaga, Michalina Zientek, Marika Grześkiewicz, Norbert Maślanka, Jakub Moksik, Michał Brzózka, Antoni Ślesiński i Oliwier Chorążewski.

reklama

Każdy z zawodników musiał stoczyć kilka walk by móc myśleć o miejscu na podium. Nie każdy mógł się cieszyć ze zdobycia medalu bo rywalizacja była duża.

Z najlepszymi wynikami wrócili; Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Klaudia Tomaszewska zdobywając złoty medal, Majka Poprawska, Michalina Zientek, Łucja Pawlicka, Michał Brzózka, Maria Pakulska srebrny medal, brązowy medal zdobył: Jakub Moksik. Tuż za podium stanęli: Julia Powaga, Antoni Slesiński, Norbert Maślanka, Oliwier Chorążewski i Marika Grześkiewicz.

Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej wywalczyły puchary i dyplomy.

reklama

Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania.

Trener sekcji - Michał Gaj

Podobne artykuły

Karate: Sukces w Żaganiu

Karate: Sukces w Żaganiu

9 mrz.
I Otwarte Mistrzostwa Miasta Turku Oyama Karate

I Otwarte Mistrzostwa Miasta Turku Oyama Karate

8 mrz.
Czwarte miejsce Orlików na turnieju KOZPN w...

Czwarte miejsce Orlików na turnieju KOZPN w...

26 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama