piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

Tur 1921: Młodzicy Starsi zainaugurowali sezon

W Wielki Piątek w Uniejowie (w roli gospodarza) zainaugurowała rundę wiosenną drużyna Młodzika Starszego Tura Turek. Podopieczni trenera Macieja Malińskiego podejmowali Górnika Konin - vice lidera rozgrywek.

Mecz zaczął się bardzo niekorzystnie dla naszej drużyny,bo już w drugiej minucie spotkania przyjezdni objęli prowadzenie po bardzo składnej akcji. Zespół z Turku po stracie bramki zareagował bardzo rozsądnie. Nie rzucając się do frontalnych ataków, które w konsekwencji mogłyby zamienić się w kontry gości. Turkowianie próbowali przejąć  inicjatywę na boisku, jednak nie było to łatwe przeciwko bardzo dobrze dysponowanej tego dnia drużynie Górnika , dlatego gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Po 12 minutach drużyna Tura zaczęła stwarzać sobie okazję do strzelenia bramki wyrównującej. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem gości przegrał Szymon Warzych, który nie wykorzystał świetnego podania Tobiasza Adamczyka. Następnie groźne strzały Adama Oleksego oraz Kamila Bartczaka na rzut rożny parował bramkarz drużyny przyjezdnych. Górnik pod koniec pierwszej połowy wyklarował sobie jeszcze jedną dobrą okazję, jednak piłka po uderzeniu napastnika Konińskiej ekipy wylądowała na poprzeczce.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i drużyna gości schodziła do szatni z jedno bramkowym prowadzeniem. Po przerwie gra nadal była bardzo wyrównana. Jeden i drugi zespół stworzył sobie kilka okazji strzeleckich, jednak żadna z tych sytuacji nie była w stanie realnie wpłynąć na wynik spotkania. 15 minut przed końcem meczu Adam Oleksy - rozgrywający tego dnia kapitalne zawody, obsłużył podaniem swojego brata Cypriana który w momencie strzału na bramkę został sfaulowany.

Tur otrzymał rzut wolny z odległości około 16 metrów od bramki. Do piłki podszedł sam poszkodowany - Cyprian Oleksy który fenomenalnym strzałem pokonał bramkarza Górnika. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i zakończył się remisem 1:1. Cały zespół młodzika starszego Tura Turek pokazał dziś, niesamowity charakter oraz zasłużył na uznanie. Następny mecz drużyna młodzika starszego zagra we wtorek 3 kwietnia we Wrześni z tamtejszą Victorią.

Tur 1921 Turek - Górnik Konin  1:1 (0:1)
Skład Tura: Jarek, Dąbkowski, Olejnik - Pietraszek, Lament, Adamczyk, Filipiak, Oleksy A, Oleksy C, Chojnacki, Warzych, Chruściński, Bartczak, Litwin, Czapnik, Janik, Zioła.