wtorek 23 kwietnia 2024

Ilony, Jerzego, Wojciecha

Wygrany sparing z Radomiakiem

Drugi sparing w trakcie przygotowań do rundy wiosennej wygrali piłkarze Tura Turek. Tym razem nasz zespół okazał się lepszy od trzecioligowego Radomiaka, wygrywając 3:2 po bramkach Adamca, Wojciechowskiego i Gląby.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli zawodnicy z Radomia, a konkretnie Daniel Onyekachi ,który strzałem głową pokonał Mateusza Kępkę. Pod koniec pierwszej części wyrównał Paweł Adamiec wykorzystując sytuację "sam na sam" z bramkarzem.

W drugiej odsłonie znów to Radomiak wyszedł na prowadzenie. W 59. minucie Radecki wykorzystał niezdecydowanie obrońców i wepchnął piłkę do siatki. Pięć minut później był już jednak ponownie remis. Daniel Wojciechowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył bramkę głową. W 68. wynik ustalił Piotr Gląba, który skutecznie wykorzystał karnego.

- W sparingu nie mógł zagrać Dawid Borys, który ma lekkie naciągnięcie mięśnia, oraz Krystian Nowak i Norbert Dregier. Mamy szeroką kadrę, z której spokojnie moglibyśmy ułożyć dwie jedenastki, dlatego w najbliższych dniach raczej nie spodziewamy się nikogo nowego. Wciąż szukamy drugiego bramkarza, ale mamy jeszcze sporo czasu i na pewno uda nam się znaleźć kogoś odpowiedniego. - mówił po spotkaniu trener Szarpak.

Kolejny sparing Tur rozegra w najbliższą środę, w Gutowie Małym. Nasz zespół zmierzy się z drugoligowym Stomilem Olsztyn.

Tur Turek - Radomiak Radom 3:2 (1:1)
Adamiec 39', Wojciechowski 64', Gląba 68' (k) - Onyekachi 14', Radecki 59'

Tur:
I połowa: Kępka - Wieczorek, Wojciechowski, Zalepa, Kiełb - Biel, Kowalski, Książek, Mikołajczyk - Staroń, Adamiec.
II połowa: Kępka - Lipiński, Wojciechowski, Wenger, Łucki - Bednarczyk, Mikołajczyk (65. Kowalski), Adamiec (65. Zalepa), Dolewka - Gląba, Olszak.