Alfa, Leonii, Tytusa

Pogrom w Głogowie!

Pogrom w Głogowie! - Źródło: mksturturek.pl
Źródło: mksturturek.pl

Tur Turek odniósł niezwykle efektowne zwycięstwo nad wyżej notowanym Chrobrem Głogów. Nasz zespół wygrał z trzecią drużyną ligi aż 4:0 po bramkach Adamca, Kowalskiego i dwóch trafieniach Staronia.

Mało kto przed tym spotkaniem stawiał w roli faworyta nasz zespół, który w czterech spotkaniach zdobył zaledwie dwa punkty. Nasz wczorajszy przeciwnik ma całkiem inne cele w tym sezonie. Głogowianie zajmują miejsce w samym czubie tabeli i do końca będą walczyć o awans.

Debiut w barwach Tura zaliczył Michał Kołba, który zastąpił między słupkami Mateusza Kępkę. Spotkanie to na pewno będzie mógł zaliczyć do udanych biorąc pod uwagę sam wynik, jak i to, że udało mu się zachować czyste konto (ostatni raz mecz bez straty gola Tur zaliczył w 19. kolejce przeciwko MKS-owi Kluczbork).

Od początku to Tur był stroną przeważającą, ale udokumentować to trafieniem udało się dopiero kilka minut przed przerwą. Dobre podanie dostał Paweł Adamiec, który pewnie umieścił piłkę w siatce strzelając swojego ósmego gola w tym sezonie. Chwilę później było już 0:2. Tym razem Adamiec zaliczył asystę, a na listę strzelców wpisał się drugi z napastników - Łukasz Staroń.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż to nasz zespół był stroną dominującą i już po dziesięciu minutach drugiej odsłony zdołał podwyższyć prowadzenie. Fatalny błąd popełnił obrońca Chrobrego, który zbyt krótko zagrywał futbolówkę do swojego bramkarza, do piłki dopadł Staroń i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W ostatnich tygodniach Łukasz jest niezwykle skuteczny, trafia regularnie i oby tak pozostało do końca sezonu. Wynik pięć minut przed końcem gry ustalił Tomasz Kowalski skutecznie wykorzystując sytuację "sam na sam".

Było to zdecydowanie najwyższe zwycięstwo Tura w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że będzie to początek dobrej passy i turkowianie stopniowo będą się zbliżali do bezpiecznych pozycji w środku tabeli.

Chrobry Głogów - Tur Turek 0:4 (0:2)
Adamiec 41', Staroń 45', 56', Kowalski 86'

Chrobry: Augustyn - Filbier, Suchecki, Michalec (35' Sylwestrzak), Samiec, Bukraba, Niedźwiedź (46' Soboń), Hałambiec, Kaczmarek (67' Waszkowiak), Grzybowski, Miazgowski (78' Niewieściuk).

Tur: Kołba - Łucki, Wieczorek, Wenger, Mikołajczyk - Dolewka, Nowak (85' Lipiński), Kowalski, Dregier (83' Biel) - Adamiec, Staroń (75' Gląba).