wtorek 23 kwietnia 2024

Ilony, Jerzego, Wojciecha

Passa trwa!

Trwa seria zwycięstw naszego zespołu. Po nudnej pierwszej i emocjonującej drugiej połowie nasz zespół pokonał niżej notowany Ruch Zdzieszowice 1:0. To trzecie zwycięstwo Tura na wiosnę z rzędu.

Nasz zespół zamazuje plamy po pierwszych dwóch porażkach z liderem i viceliderem, zwyciężając na własnym stadionie z Górnikiem i w dzisiejszym meczu z Ruchem, a także po zwycięstwie w Częstochowie. Choć po pierwszej połowie, w której należy odnotować tylko dwa uderzenia Michała Mikołajczyka z 8. i 42. minuty. Poza tym żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie przewagi i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Obraz gry zmienił się całkowicie po zmianie stron, już w 47 minucie Mariusz Ragaman uderzył w słupek, dobitkę Cezarego Książka sparował bramkarz gości Tomasz Kasprzik, a obrońcy wybili piłkę w głąb pola. Jednak już minutę później przed doskonałą okazją po podaniu Biela stanął Łukasz Staroń, lecz strzelił w poprzeczkę. W 58. minucie szybką kontrę wyprowadzili goście, jednak strzałem Łukasza Damrata poradził sobie na raty Staniszewski.

Jedyna bramkowa akcja miała miejsce w 61. minucie kiedy po faulu na Bartoszu Bielu do piłki podszedł Łukasz Staroń i strzałem pod poprzeczkę z około 20 metrów skierował ją do siatki.

Po bramce piłkarze trochę spuścili z tonu. W 64 minucie głową uderzał Dawid Hanzel, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła na rzut rożny. W 67. minucie Staroń uderzył lekko z linii pola karnego, jednak bramkarz gości nie miał problemów z obroną tego strzału. W 81. minucie strzelał Lachowski, piłkę kapitalnie wybronił Staniszewski. W 87 minucie drugim żółtym kartonikiem a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości Paweł Krzysztoporski. Po rzucie wolnym z główki uderzał Gląba, jednak piłka minęła bramkę.

27 kwietnia 2013r., godz. 17:00
Tur Turek - Ruch Zdzieszowice 1:0 (0:0)
Łukasz Staroń 61'

Tur Turek: Marcin Staniszewski - Adrian Łucki, Piotr Wieczorek (kpt.), Michał Mikołajczyk, Cezary Książek - Bartosz Biel (88. Artur Bogusz), Mariusz Ragaman, Jakub Kiełb (76. Dariusz Dolewka), Marcel Kotwica - Łukasz Staroń, Piotr Gląba

Ruch Zdzieszowice: Tomasz Kasprzik - Denis Sotor, Dawid Kiliński, Paweł Krzysztoporski, Michał Bachor, Paweł Gamla (83. Mariusz Kapłon) - Kamil Łączek, Przemysław Bella (45. Dawid Hanzel), Łukasz Damrat (70. Marek Sobik), Marcin Lachowski - Kamil Szyndzielorz (86. Paweł Sendecki)

Żółte kartki: Gląba, Staroń (Tur) - Sotor, Krzysztoporski (Ruch)