czwartek 18 kwietnia 2024

Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Dobra passa Tura przerwana

Dobra passa piłkarzy Tura Turek skończyła się. W zaległym meczu 19. kolejki II Ligi nasi piłkarze przegrali 4:0 z drużyną Calisi Kalisz.

Po serii zwycięskich meczów drużna Tura Turek poniosła sromotną klęskę z piłkarzami Calisi, nie zdobywając ani jednej bramki. Kaliszanie natomiast zdobyli ich aż cztery, przy czym trzy pierwsze gole strzeli już w pierwszej połowie. Dla Calisi było to pierwsze zwycięstwo w tej rundzie.

Pierwszego gola dla drużyny przeciwników zdobył w 8 minucie Mateusz Gawlik, skutecznie wykorzystując błąd Marcina Staniszewskiego, bramkarza Tura. Dwie minuty później kolejną bramkę strzelił Paweł Tabaczyński. Zdobywcą ostatniej bramki w pierwszej połowie był Michał Nowak. Czwarty gol, w wykonaniu Więcka, padł 4 minuty po przerwie.

Już jutro drużyna Tura Turek zmierzy się z piłkarzami Chojniczanki Chojnice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 na Stadionie Tysiąclecia w Turku.

Źródło: MKS Tur Turek, KP Calisia Kalisz