wtorek 23 stycznia 2018

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Wideo: Podsumowanie warsztatów i powitanie lata w Przystani

W niedzielne popołudnie, 19 czerwca, w budynku Stowarzyszenia Przystań powitano lato. Było to podsumowanie roku szkolnego i połowy zmagań projektowych. Podczas tego wydarzenia zaprezentowały się wszystkie grupy działające w Przystani.

Grupy taneczne prezentowały wachlarz tanecznych umiejętności, których nabywały pod okiem Magdy Grabowskiej (ogólna grupa taneczna) i wychowanków Scabbu – Dominika Niestrata i Bartek Marchwicki (grupa taneczna Hip Hop). Kolejne grupy prezentowały się w spektaklu.

Wystąpiły trzy grupy teatralne i trzy grupy plastyczne, które wykonały scenografię w ramach projektu Międzypokoleniowego Klubu Kultury „Kuźnia Artystyczna”, wspieranego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gminę Miejską Turek. Wśród grup teatralnych czynnie działa grupa dla dzieci i grupa amatorskiego zespołu teatralnego Poruszenie, obie grupy prowadzone przez p. Marię Sulkowską. Od niedawna prężnie działa również grupa dla dorosłych, dowodzona przez p. Jacka Sulkowskiego.

Grupą plastyczną dzieci opiekuje się p. Aldona Wojtczak, a nad grupą plastyczną dla dorosłych pieczę sprawuje p. Ewa Muszyńska. Wychowankowie Przystani mają też okazję twórczo pohałasować, a to za sprawą warsztatów perkusyjnych prowadzonych przez p. Pawła Wierzbickiego.

Obecnie Przystań w gronie dzieci i młodzieży liczy sobie 65 stałych uczestników, doliczając do tej sumy zaangażowane osoby dorosłe, to około 90 osób. A oto krótka wideorelacja z tego wydarzenia.

reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Oglądaj także:

Wideo: Morsy z całej Polski opanowały Przykonę

Wideo: Morsy z całej Polski opanowały...

21 st.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

14 st.
Wideo: Powiat stworzył warunki do inwestowania....

Wideo: Powiat stworzył warunki do...

11 st.
Wideo: Misiak-Kędziora nowym wiceburmistrzem Turku

Wideo: Misiak-Kędziora nowym...

10 st.
Wideo: Nowy wóz dotarł do druhów z OSP Turek

Wideo: Nowy wóz dotarł do druhów z OSP...

20-12-2017
Wideo: Magiczny czas oczekiwania na Boże...

Wideo: Magiczny czas oczekiwania na...

19-12-2017
reklama
reklama
reklama