czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

IRA, konkursy, puchar dla "Tura" i pomoc dla Julka. Dni Turku i Gminy Turek pełne atrakcji

IRA, konkursy, puchar dla
foto: M. Derucki 

17 czerwca rozpoczęły się kolejne Dni Turku i Gminy Turek. Gwiazdą sobotniej częścią święta był oczywiście zespół IRA, ale organizatorzy imprezy dołożyli starań, by przez cały dzień w Turku działo się wiele interesujących wydarzeń.

Dni Turku i Gminy Turek rozpoczęły się już o godz. 10:00. Wtedy to na parkingu leśnym spotkali się miłośnicy dwóch kółek, by wyruszyć w rowerowy rajd. O tej samej godzinie rozpoczęła się Wielka Akcja Poboru Krwi, nad którą czuwał Klub SHDK RP „Górnik”. Nie tylko oddając krew można było spełnić dobry uczynek. Komitet Społeczny „Młodzi Pomagają” zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Julka Komajdy. Julian choruje na nowotwór złośliwy nadnerczy, z przerzutami do szpiku kostnego oraz kości. Walka o zdrowie dziecka wymaga długiego i skomplikowanego leczenia. Lek, na który czekał Julian, przestał być lekiem eksperymentalnym, ale w Polsce nie będzie refundowany przez NFZ.

Na terenie OSiR przy ul. Armii Krajowej nie brakowało sportowych emocji, dodajmy bardzo różnorodnych. Na scenie pojawili się m.in. zawodnicy MKS Tur 1921 Turek, członkowie Zarządu klubu, a także przedstawiciele Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Dni Turku i Gminy Turek były idealnym momentem, by wręczyć zawodnikom „Tura” puchar, medale i świętować wraz z nimi awans z klasy okręgowej do IV ligi.

Dlaczego wspomniane sportowe emocje były tak różnorodne? Otóż piłkarze „Tura” pokazali już na co ich stać, zasłużyli na odpoczynek, a tymczasem swą sprawność fizyczną musieli udowodnić reprezentanci miasta i „obwarzankowej” gminy Turek. Śmiałkowie musieli poradzić sobie z biegiem z jakiem, wykazać niemałą zręcznością przy zabawach z piłką, a ponadto przekonali się, jak to jest we dwójkę przeciskać się przez hula-hop. Te proste, ale jakże zabawne konkursy, dostarczyły uczestnikom i kibicom wiele radości.

Kluczowym elementem Dni Turku i Gminy Turek jest oczywiście muzyka. Tak było i tym razem. Szczególnie usatysfakcjonowani byli miłośnicy hip-hopu i ciężkich, gitarowych brzmień. Przed turkowską publicznością zaprezentowali się najpierw Jedna Druga i Świder. Później przyszedł czas na prawdziwy „ogień”, gdyż sceną zawładnęli muzycy zespołu 4 Szmery, uznawanego za najlepszy coverband zespołu AC/DC. Gwiazdą wieczoru była oczywiście IRA z Arturem Gadowskim na czele. Fani usłyszeli takie przeboje grupy, jak np. „Bierz mnie”, „Parę chwil”, „Ona jest ze snu”, „Taki sam”.

IRA, konkursy, puchar dla Tura i pomoc dla Julka. Dni Turku i Gminy Turek pełne atrakcji - foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Turkowianie zachwyceni Piaskiem. Spektakularny...

Turkowianie zachwyceni Piaskiem. Spektakularny...

15 sierp.
Wcale nie było łatwo! Runmageddon Kids w Turku...

Wcale nie było łatwo! Runmageddon Kids w Turku...

14 sierp.
Zagrali koncertowo! Rockowy klimat w sobotę na...

Zagrali koncertowo! Rockowy klimat w sobotę na...

14 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji...

29 sierp.
reklama
reklama
reklama