poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Olszówka: Mają świetlicę za 450 000 zł!

Olszówka: Mają świetlicę za 450 000 zł! - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Teoretycznie każdy mieszkaniec powiatu wie, gdzie jest Olszówka, a to za sprawą słynnego domu weselnego i hotelu. Mniej osób zdaje sobie sprawę, że Olszówka to najmniejsze sołectwo w gminie Przykona, nie posiadające dotychczas swojej świetlicy wiejskiej czyli udogodnienia, z którego korzystają od dziesiątek lat mieszkańcy różnorakich miejscowości. Ten stan rzeczy to już przeszłość. Dzięki staraniom tamtejszych samorządowców, mieszkańcy Olszówki mogą cieszyć się z nowiuteńkiej świetlicy, zadbanego terenu wokół niej i wiaty rekreacyjnej. Koszt inwestycji, oddanej do użytku w dniu 18 sierpnia, to około 450 000 zł.

Sobota 18 sierpnia 2018 roku na zawsze zapisze się w historii Olszówki. Wtedy to mieszkańcy tejże wsi zjawili się na wyjątkowej uroczystości, w której wzięli też udział przedstawiciele władz gminy i duchowieństwa. By tradycji stało się zadość, dokonano przecięcia dwóch wstęg – jednej w drzwiach świetlicy, a także drugiej, w wejściu do altany rekreacyjnej. Zadaniem tym zajęli się m.in. sołtys Olszówki – Łukasz Łukasik, radny Olszówki – Roman Kubiak, wójt gminy Przykona – Mirosław Broniszewski, przewodniczący Rady Gminy Przykona – Stanisław Bryl, a także jedna z najmłodszych mieszkanek. Obiekty poświęcił proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach - ksiądz Grzegorz Ograbisz. Zadowoleni członkowie społeczności wsi także wzięli czynny udział w celebrowaniu wydarzenia i obdarowali koszami pełnymi podarków wspomnianych radnego i sołtysa.

reklama

W pewnym momencie uroczystości samorządowcy musieli chwycić za szpadle. Na szczęście nie chodziło o dokonywanie ostatnich poprawek na terenie wokół budynku. Po prostu obok nowej świetlicy zasadzono drzewa, które upamiętniać będą moment oddania jej do użytku , ale też 100-lecie odzyskania niepodległości. W ten oto sposób część oficjalna dobiegła końca, a wszyscy zgromadzeni mogli biesiadować i integrować się.

Jak wskazano podczas sobotniej uroczystości, obecnie w gminie Przykona tylko jedno sołectwo nie ma świetlicy, domu ludowego itp. Mowa o sołectwie Laski.

AW

Olszówka: Mają świetlicę za 450 000 zł! - foto: Arkadiusz Wszędybył

Podobne artykuły

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni...

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni samorządowiec i...

23-02-2021
Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w...

Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Celestynach...

13-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji...

29 sierp.
reklama
reklama
reklama