Orszak Trzech Króli wraz z wiernymi przemierzał ulicami Turku w 2019

Orszak Trzech Króli wraz z wiernymi przemierzał ulicami Turku w 2019 - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz
zdjęcie nr 8 wyświetleń: 6729


W niedzielę 6 stycznia kościół katolicki obchodził uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego właśnie dnia setki Orszaków Trzech Króli przeszło ulicami polskich miejscowości. Pełnego radości wydarzenia nie mogło zabraknąć w Turku. Pomimo chłodu i lodowatego wiatru uczestniczący w Orszaku turkowianie byli w gorących nastrojach. Orszak przemaszerował wokół kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku a na koniec Trzej Królowie Kacprer, Melchior, Baltazar złożyli pokłon i dary przy żłobku Dzieciątka Jezus.

Motywem przewodnim, tak jak w roku ubiegłym, była walka Dobra ze Złem, ukazana symbolicznie jako przeciąganie liny pomiędzy nadnaturalnymi siłami.

Orszak Trzech Króli to największe jasełka na świecie. Dziś w całej Polsce wydarzenie odbyło się już po raz 11. Orszaki przeszły ulicami 751 miejscowości w Polsce oraz 22 w 13 innych państwach Po przemarszu odbyła się msza święta, na której nie zabrakło licznie zgromadzonych najmłodszych turkowian z symbolicznymi koronami na głowach.

MS

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

Uniejów stolicą światowego tańca. Na...

18 mrz.
Pokazy fryzjerskie i kosmetyczne

Pokazy fryzjerskie i kosmetyczne...

8 mrz.
Ponad 110 uczestników pobiegło w VII edycji...

Ponad 110 uczestników pobiegło w VII...

3 mrz.
OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830 tyś zł

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830...

16 lt.
Oto maturzyści

Oto maturzyści "Ogólniaka". Eleganccy,...

9 lt.
Bal I Liceum Ogólnokształcącego zakończył sezon...

Bal I Liceum Ogólnokształcącego...

9 lt.
reklama
reklama
reklama