niedziela 16 luty 2020

Danuty, Daniela, Juliany

reklama

I Turkowski Slam Poetycki

I Turkowski Slam Poetycki
aktualizacja: 2019-11-04 17:58:39

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przystań mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na I Turkowski Slam Poetycki. Zapraszamy zarówno poetów, performerów, twórców tekstów hiphopowych, jak i każdego kto chciałby się wcielić w rolę jurora poetyckich zmagań. Brzmi intrygująco, prawda?

Czym jest Slam? To nic innego jak publiczna rywalizacja poetów. Choć samo określenie zjawiska jest nowe to pojedynki poetyckie między wieszczami zdarzały się już znacznie wcześniej. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest tzw. uczta grudniowa, która miała miejsce 25 grudnia 1840 r. w Paryżu, i była improwizowanym pojedynkiem poetyckim między Adamem Mickiewiczem i Juliuszem Słowackim. 

Slam charakteryzuje się prostymi i jasnymi zasadami:Każdy uczestnik ma 3 minuty na zaprezentowanie swojego utworu. Używanie rekwizytów bądź instrumentów jest zabronione. Jury wybierane jest spośród publiczności i to ono decyduje, kto przechodzi do kolejne rundy i kto ostatecznie wygrywa.  Zwycięzca otrzymuje nagrodę pieniężną. 
I Turkowski Slam poprowadzi dziennikarka Radia Eska Małgorzata Piontke a dodatkowo urozmaici go koncert Pawła Grabary i Pawła Ciemniewskiego.

UWAGA! Osoby, które chcą spróbować swoich sił w poetyckiej rywalizacji prosimy o zgłoszenie pod numerem tel. 632785134 w. 15. Zapisać można się także bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia, na miejscu w Stowarzyszeniu Przystań. 

I Turkowski Slam Poetycki to część projektu "Jubileuszowo wokół Pietrzaka". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama