czwartek 09 grudnia 2021

Anety, Leokadii, Wiesława

-3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Stanowisko członków PO w Turku w sprawie wywołanego, przez ugrupowanie rządzące kryzysu w stosunkach Polski z UE

Stanowisko członków PO w Turku w sprawie wywołanego, przez ugrupowanie rządzące kryzysu w stosunkach Polski z UE
 

Platforma Obywatelska w Turku wyraża przekonanie, że wywołany przez ugrupowanie rządzące kryzys w stosunkach Polski z Unią Europejską jest sprzeczny z polską racją stanu a działania organów państwa podważają osiągnięcia Polski jako państwa członkowskiego.

Przyjęta strategia rządu Zjednoczonej Prawicy spowodowała wstrzymanie przekazania Polsce blisko 58 miliardów euro z Funduszu Odbudowy. Do tej pory polski Krajowy Plan Odbudowy (KPO) nie uzyskał akceptacji ze strony Komisji Europejskiej. Niewykonywanie przez polski rząd wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) powoduje, że zagrożone są także wypłaty dla Polski ogromnych środków z budżetu Unii Europejskiej.

reklama

To z kolei oznacza:

  • brak środków na dopłaty bezpośrednie dla rolników,

  • brak środków na walkę ze zmianami klimatu,

    reklama
  • brak środków na transformacje energetyczną,

  • brak środków na samorządowe inwestycje.

Dotychczasowa polityka Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do zachwiania poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego i społecznego Polaków. Przynależność do Unii Europejskiej pozwala na wyrazistą prezentację i realizację naszych interesów, jest gwarantem stabilności i pokoju w Europie oraz miejscem, gdzie wspólne decyzje dotyczące milionów obywateli Wspólnoty zapadają na zasadach dialogu i współpracy między państwami.

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich działań, mających znamiona marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej, prowadzących do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Podobne artykuły

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

09-08-2019
Wideo: Niepokojące sygnały o zadłużeniu...

Wideo: Niepokojące sygnały o zadłużeniu szpitala w...

14-05-2019
Wideo:

Wideo: "W krytycznym momencie dla regionu Poseł...

15-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama