czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Szkoła Podstawowa z Władysławowa u Prezydenta / Daniel Kusz

Szkoła Podstawowa z Władysławowa u Prezydenta / Daniel Kusz - Źródło: SP we Władysławowie
Źródło: SP we Władysławowie 

W dniu 2 maja delegacja ze SP we Władysławowie uczestniczyła w uroczystym podniesieniu Flagi Narodowej przed Pałacem Prezydenckim. Byliśmy jedną z 17 zaproszonych na tę uroczystość szkół z całego kraju.

Na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz wręczenie flag przedstawicielom szkół, organizacji polonijnych, harcerskich, wojska i olimpijczyków -przedstawicielka szkoły Agata Nejman otrzymała z rąk prezydenta flagę, która zostanie umieszczona na honorowym miejscu w budynku szkoły.

reklama

Po zakończeniu uroczystości zrobiliśmy sobie zdjęcie z trenerem Smudą i życzyliśmy mu powodzenia podczas EURO 2012. Uczniowie chętnie robili sobie również zdjęcia z przedstawicielami Polonii i znanymi sportowcami. Jako jedyna szkoła zostaliśmy również zaproszeni na obiad od pałacu prezydenckiego do sali zwanej Ogrodem Zimowym, przy okazji mogliśmy zwiedzić pałac w tym salę kolumnową i kaplicę prezydencką, a następnie odwiedziliśmy ogrody pałacowe.

W wyjeździe towarzyszyli nam nauczyciele Dorota Zasada oraz Beata Jóźwik oraz przedstawiciel Rady Rodziców Bogusława Golczyńska. Za pomoc w wyjeździe dziękujemy Krzysztofowi Zającowi wójtowi gminy oraz państwu Beacie i Arkowi Jóźwik.

Dla uczniów naszej szkoły, w tym dla pocztu sztandarowego udział w takim spotkaniu poza walorami edukacyjnymi i pariotycznymi stanowi duże wyróżnienie i wpisuje się w 100-lecie szkoły, którego zakończenie planujemy na sobotę 6 października 2012. Przy okazji wręczyliśmy prezydentowi zaproszenie na ten dzień z prośba o objęcie obchodów 100-lecia Honorowym Patronatem.

Daniel Kusz
Dyrektor SP we Władysławowie

reklama
Źródło: SP we Władysławowie2
Źródło: SP we Władysławowie3
Źródło: SP we Władysławowie4
Źródło: SP we Władysławowie5
Źródło: SP we Władysławowie6
Źródło: SP we Władysławowie7
Źródło: SP we Władysławowie8

Podobne artykuły

Dzień Strażaka i Dzień Flagi w gminie Turek

Dzień Strażaka i Dzień Flagi w gminie Turek

3 maj.
Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

2 maj.
Na rynku, ze strażakami, celebrowali Święto Flagi

Na rynku, ze strażakami, celebrowali Święto Flagi

02-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama