piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pasjonaci geografii udowodnili, że znają Polskę jak własną kieszeń

Pasjonaci geografii udowodnili, że znają Polskę jak własną kieszeń - foto: A. Wszędybył
foto: A. Wszędybył 

W dniu 4 kwietnia w auli I LO w Turku odbyła się kolejna edycja konkursu „Znaszli swój kraj”, którego tematem przewodnim były lasy w Polsce. W czasie zmagań swą wiedzę z zakresu geografii naszego kraju – poszerzoną o zagadnienia krajoznawcze oraz wiadomości o powiecie tureckim – prezentowali uczniowie szkół średnich i gimnazjów, a rywalizację młodzieży śledzili m.in. starosta Zbigniew Bartosik i Witold Lewandowski z Nadleśnictwa Turek.

Konkurs „Znaszli swój kraj” organizowany jest przez nauczycieli geografii I LO im. T. Kościuszki w Turku przy współpracy ze Starostwem Powiatowym i Nadleśnictwem w Turku. W pierwszy etapie zmagań uczestnicy indywidualnie zmierzyli się pisemnym testem. Wyłoniona w ten sposób 12 najlepszych stworzyła 4 mieszane grupy, które starły się ze sobą w czasie quizu. Młodzi ludzie musieli opierając się na swej wiedzy uzupełnić treść częściowo zapisanej pocztówki z wakacji, czy też analizując zdjęcia Google Earth rozpoznać na nich skocznie narciarskie w Zakopanem i łódzką Manufakturę. Konkursowicze otrzymywali także pytania, kręcąc geograficznym „kołem fortuny”, oraz celując lotką w specjalną tarczę. Rolę prowadzącego quiz wziął na swoje barki niezawodny Witold Wojciechowski, dzięki czemu tradycyjnie już konkurs zyskał dozę pozytywnej energii, którą abiturienci „ogólniaka” dobrze pamiętają z lekcji geografii.

reklama

Tyleż zażarta, co przyjacielska walka o punkty zakończyła się następującym rozstrzygnięciem: Miejsce I – Marta Kwiecińska (I LO w Turku), Jakub Kałużny (Gimnazjum nr 2 w Turku), Martyna Maciejewska (Gimnazjum w Dobrej); Miejsce II – Tomasz Janiak (I LO w Turku), Jarosław Macierowski (Gimnazjum nr 2 w Turku) i Sara Adamczewska (Gimnazjum nr 1 w Turku); Miejsce III – ex aequo drużyny w składzie: Paweł Banaszak (ZSR CKP w Kaczkach Średnich), Milena Marciniak (Gimnazjum w Grzymiszewie), Ramona Kaczkowska (Gimnazjum nr 1 w Turku) oraz Marta Kosowska (Gimnazjum w Dobrej), Dawid Janik (ZSR CKP w Kaczkach Średnich), Marta Jóźwiak (Gimnazjum w Grzymiszewie). 

AW

Podobne artykuły

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.
Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne...

Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama