środa 21 sierpnia 2019

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Malowali słowem poetyckie obrazy

Malowali słowem poetyckie obrazy
 

Już po raz szesnasty, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku, odbył się Turniej Jednego Wiersza. Tegoroczną zwyciężczynią, która to najlepiej poradziła sobie z konkursowym hasłem, została Klaudia Krawiec – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Turniej Jednego Wiersza to jeden z konkursów literackich, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych turkowskiej biblioteki.  Od szesnastu lat uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stają w szranki, by sprawdzić swoje umiejętności poetyckie. Od dwóch lat literackie zmagania maja charakter dwuetapowy. Spośród wszystkich nadesłanych wierszy Jury wybiera najlepszą dziesiątkę, która prezentuje swoje wiersze podczas finału. Tegoroczne hasło brzmiało „Słowem malowane”.

reklama

W tym roku w gronie finalistów znaleźli się: Szymon Kowalski z Gimnazjum Nr 2 w Turku, Emilia Kaczorowska z Gimnazjum Nr 2 w Turku, Marta Kołodziejczyk z Zespół Szkół Technicznych w Turku, Mateusz Jabłoński z Zespół Szkół Technicznych w Turku, Liza Jędrychowska z Gimnazjum Nr 1 w Turku, Olga Lebiedzińska z Gimnazjum Nr 1 w Turku, Dominika Niestrata z Gimnazjum Nr 1 w Turku, Anita Wachowska z Liceum Ogólnokształcące w Turku, Klaudia Krawiec z Liceum Ogólnokształcące w Turku i Estera Wędzik z Gimnazjum w Słodkowie.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Mariola Jankowska – lokalna poetka i Iwona Wierzbicka – nauczyciel polonista po wysłuchaniu wszystkich dziesięciu wierszy postanowiła przyznać Nagrodę Główną Klaudii Krawiec oraz dwa wyróżnienia, które otrzymały Anita Wachowska oraz Estera Wędzik. W związku z tym, iż wszyscy uczestnicy prezentujący się w finale byli wygranymi, każdy otrzymał zestaw publikacji książkowych sygnowanych znakiem Bibliotheca Turcoviana. Finaliści dostali także upominki książkowe od Lecha Lamenta i Marioli Jadwigi Jankowskiej.

Materiał prasowy MiPBP w Turku

Podobne artykuły

Konkurs recytatorski w Tuliszkowie

Konkurs recytatorski w Tuliszkowie

09-04-2018
Kiedy przemoc rodzi przemoc

Kiedy przemoc rodzi przemoc

25-11-2014

"Życie jest piękne"

17-11-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama