sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Umowa na odwierty geotermalne

Umowa na odwierty geotermalne
 

Burmistrz Romuald Antosik podpisał umowę z firmą Pro-Invest Solutions Sp. z o.o. z Krakowa, na przygotowanie projektu robót geologicznych odwiertu termalnego. Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 86 tys. zł.

Krakowska firma w ciągu dwóch miesięcy ma opracować projekt robót geologicznych wiercenia geotermalnego, otworu badawczo-eksploatacyjnego w Turku, na należącej do Miasta działce w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej. Przewidywany jest odwiert otworu pionowego o głębokości ok. 2200 m.

reklama

Ponadto Pro-Invest Solutions Sp. z o.o. ma uzyskać od Marszałka Województwa Wielkopolskiego decyzję zatwierdzającą projekt robót geologicznych. Co ważne, firma ma również przygotować kompletny wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o uzyskanie dofinansowania odwiertu z programu Geologia i Górnictwo Cz. 1 – Poznanie budowy geologicznej kraju oraz gospodarka zasobami złóż kopalin i wód podziemnych. Nabór wniosków ma być ogłoszony do końca listopada tego roku.

Ze strony Pro-Invest Solutions Sp. z o.o. umowę podpisywał jej prezes, Piotr Długosz. Umowa na projekt, uzyskanie decyzji Marszałka oraz przygotowanie wniosku na dofinansowanie wydobycia w Turku gorących wód termalnych rozpoczyna działania, o których w Turku mówiło się już w 2007 roku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama