sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Wideo: Orkiestra pod batutą DJa oraz spektakl egzystencjalny

Wideo: Orkiestra pod batutą DJa oraz spektakl egzystencjalny - foto: Michał Pęczak
foto: Michał Pęczak 

W ramach wydarzenia organizowanego przez stowarzyszenie Przystań „Weekendu z KiS” ostatnie 2 dni dostarczył mieszkańcom Turku niezwykłych emocji. W sobotę mogliśmy słuchać energetycznego koncertu Huberta Tasa & The Small Circle. W niedzielę odbył się spektakl pt. „Między”.

Po raz kolejny w Przystani zagrali Hubert Tas & The Small Circle. Koncert odbył się o godz. 20:00. Hubert Tas to artysta, beatmaker, mistrz Polski DJ-ów 2012 roku i wicemistrz świata DJ-ów IDA w kategorii show oraz twórca takich hitów jak m.in. „Roots”, „Love Of My Life” czy „BOOM!”.

reklama

Jednak Tas jest przede wszystkim przyjacielem stowarzyszenia Przystań, który od wielu lat przyjeżdża na festiwal SCABB i ALSA, aby uczyć sztuki produkcji muzycznej. Publiczność podczas koncertu mogła usłyszeć niesamowitą muzykę z różnych stron świata. To było również połączenie gry na skrzypcach, wiolonczeli, perkusji, trąbce i puzonie.

W niedzielę o godz. 17:00 została wystawiona sztuka „Między”. Przed turkowską publicznością wystąpili członkowie amatorskiej grupy teatralnej „Poruszenie” prowadzonej przez Marię i Jacka Sulkowskich. Po raz pierwszy spektakl „Między” był odgrywany przed młodzież z Przystani w 2013 r., jednak wtedy stowarzyszenie nie posiadało swojej stałej siedziby.

W minionym roku, już na nowej i kameralnej scenie Przystani odbyła się kolejna premiera „Między”, tym razem z udziałem innych aktorów: Wiktoria Donart, Julia Kluska, Weronika Dębińska, Kaja Drzewiecka, Aniela Wróblewska, Natalia Wojdziak, Danuta Majda, Ewelina Derucka, Mirosława Świderska, Patryk Janczak, Janusz Kotoński. Reżyseria: Maria Kur-Sulkowska, Jacek Sulkowski. Muzyka, kostiumy i wspaniała charakteryzacja pozwoliła widzom odczuć przekaz spektaklu.

reklama

Czekamy na kolejne takie wydarzenia.

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
Spektakl

Spektakl "Ludzie Ludziom" na bis przyciągnął wielu...

15-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama