Rekordowa frekwencja w powiecie tureckim. Ponad 50% na godz. 17.00 !!!

niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Historyczna zmiana w Urzędzie Stanu Cywilnego

Historyczna zmiana w Urzędzie Stanu Cywilnego
 

Dzisiaj, tj. 25 lipca 2019 r. pani kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Turku Bogumiła Burszewska pożegnała się z Burmistrzem Turku i swoimi wieloletnimi współpracownikami i przeszła na zasłużoną emeryturę.

Pani Bogumiła odchodzi na emeryturę po 45 latach pracy, w tym 32 latach na stanowisku kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. W tym czasie dwukrotnie zmieniało się prawo dotyczące akt stanu cywilnego oraz dwukrotnie zmieniła się także siedziba USC. Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku, z uwagi na konkordat, śluby cywilne przestały być obowiązkowe, zatem turkowski USC zaczął udzielać ich mniej. Na przełomie wieków wyraźnie zmalał przyrost naturalny, a zatem liczba wydawanych przez USC aktów urodzenia zmniejszyła się, niestety na rzecz większej ilości wydawanych aktów zgonu. Później pojawiły się małżeństwa i dzieci osób różnych narodowości i do USC coraz częściej trafiały dokumenty z zagranicy.

reklama

Bogumiła Burszewska miło wspomina swoją pracę oraz niektóre nietypowe sytuacje, jakie miały miejsce, jak na przykład w ostatnim momencie rezygnacja przyszłych małżonków ze ślubu. Nie może być inaczej, gdyż kierownik Burszewska przez wiele lat była świadkiem najważniejszych wydarzeń w życiu tysięcy mieszkańców Turku. 

Burmistrz Romuald Antosik podziękował Bogumile Burszewskiej za profesjonalizm i zaangażowanie w pracy, oraz złożył życzenia wielu lat w zdrowiu i miłości najbliższych, w spełnianiu marzeń i realizacji pasji. Bogumiła Burszewska wzruszona, podziękowała za wspólną pracę, żegnając się z przełożonymi i współpracownikami.

Źródło: Miasto Turek

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama