piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów

80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów
 

Urząd Miejski w Turku złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o dofinansowanie do zakupu komputerów dla uczniów, w ramach projektu Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. W piątek, 10 kwietnia 2020 r. nadeszła informacja o tym, że nasze Miasto dostanie 80.000 zł na zakup komputerów dla uczniów.

W ramach projektu Miasto może otrzymać 100% kosztów zakupu komputerów, tabletów bądź oprogramowania, tj. 80.000 zł. To wsparcie pozwoli na szybkie i proste doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji.

reklama

Zakupione laptopy zostaną przeznaczone dla uczniów trzech publicznych miejskich szkół podstawowych i szkoły niepublicznej. Grupa uczniów, którym potrzebna jest taka pomoc, została wyselekcjonowana przez dyrektorów i nauczycieli szkół, po konsultacjach z rodzicami. Wszyscy uczniowie, dla których dedykowane są laptopy, nie posiadają w domu komputerów, logują się w systemie Librus za pomocą swoich telefonów lub telefonów rodziców. Dzieci wykonują ćwiczenia w zeszytach, następnie to fotografują i przesyłają telefonem do nauczycieli. Szkoły posiadają w swoich pracowniach komputery, jednak ich użyczenie uczniom niewiele pomoże, gdyż nie mają oni w domu stałego łącza internetowego. Natomiast w przypadku laptopów połączenie z Internetem będzie możliwe za pomocą WiFi udostępnionego np. z telefonów rodziców.

Miasto zakupiony sprzęt przekaże szkołom, zaś te nieodpłatnie użyczą swoim uczniom. Planuje się zakupić 53 laptopy i 1 tablet.

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.
Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla...

Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla dzieci...

25 sierp.
To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne...

To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne remonty w...

16 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama