Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

poniedziałek 25 maja 2020

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów

80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów
 

Urząd Miejski w Turku złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o dofinansowanie do zakupu komputerów dla uczniów, w ramach projektu Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. W piątek, 10 kwietnia 2020 r. nadeszła informacja o tym, że nasze Miasto dostanie 80.000 zł na zakup komputerów dla uczniów.

W ramach projektu Miasto może otrzymać 100% kosztów zakupu komputerów, tabletów bądź oprogramowania, tj. 80.000 zł. To wsparcie pozwoli na szybkie i proste doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji.

reklama

Zakupione laptopy zostaną przeznaczone dla uczniów trzech publicznych miejskich szkół podstawowych i szkoły niepublicznej. Grupa uczniów, którym potrzebna jest taka pomoc, została wyselekcjonowana przez dyrektorów i nauczycieli szkół, po konsultacjach z rodzicami. Wszyscy uczniowie, dla których dedykowane są laptopy, nie posiadają w domu komputerów, logują się w systemie Librus za pomocą swoich telefonów lub telefonów rodziców. Dzieci wykonują ćwiczenia w zeszytach, następnie to fotografują i przesyłają telefonem do nauczycieli. Szkoły posiadają w swoich pracowniach komputery, jednak ich użyczenie uczniom niewiele pomoże, gdyż nie mają oni w domu stałego łącza internetowego. Natomiast w przypadku laptopów połączenie z Internetem będzie możliwe za pomocą WiFi udostępnionego np. z telefonów rodziców.

Miasto zakupiony sprzęt przekaże szkołom, zaś te nieodpłatnie użyczą swoim uczniom. Planuje się zakupić 53 laptopy i 1 tablet.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Gmina Malanów otrzymała wsparcie 60 tyś zł na...

Gmina Malanów otrzymała wsparcie 60 tyś zł na...

z dzisiaj
Władysławów. Sprzęt komputerowy do nauki...

Władysławów. Sprzęt komputerowy do nauki zdalnej...

z dzisiaj
477 pozytywnie rozpatrzone wnioski o...

477 pozytywnie rozpatrzone wnioski o mikropożyczkę....

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama