wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte. Biblioteka, Muzeum i MDK także

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte. Biblioteka, Muzeum i MDK także - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Turkowskie przedszkola oraz żłobki zamknięte do 24 maja. O przedłużeniu zamknięcia placówek w dniu dzisiejszym tj 4 maja 2020 r. informuje Urząd Miasta w Turku.

Mimo łagodzenia obostrzeń czyli wprowadzenia drugiego etapu odmrażania gospodarki i życia publicznego w tym m.in. ponownego otwarcia przedszkoli, żłobków oraz instytucji kultury wszystkie te placówki w Turku będą nadal zamknięte. Jak informuje burmistrz miasta Romuald Antosik decyzja o nie otwieraniu przedszkoli i żłobków została podjęta po konsultacjach i analizie ryzyka oraz po uzyskaniu opinii lekarzy. Decyzje obejmują planowane ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli w dniu 24 maja 2020 r. natomiast Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Miasta oraz Miejski Dom Kultury będą nadal zamknięte do odwołania.

reklama

Komunikat UM Turek:

Po wielu konsultacjach, po analizie ryzyka sytuacji w jakiej się znajdujemy oraz po uzyskaniu opini lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, podjąłem decyzję o nie otwieraniu przedszkoli i żłobka miejskiego do 24 maja 2020 r. z możliwością przedłużenia tego terminu a Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Miasta Turku i Miejskiego Domu Kultury do odwołania.

Uważam, że najmłodsi mieszkańcy Turku będą bezpieczniejsi w domach środowiskowych, w gronie najbliższych.

Zdrowe dzieci, ich rodziny i pracowników wymienionych instytucji jest najważniejsze

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turek

Podobne artykuły

Festiwal Słowa

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

17 wrz.
Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w...

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w firmie Ambro

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama