środa 25 listopada 2020

Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

reklama

Wideo: Alejami znanych turkowian czyli kolejna inicjatywa on-line Muzeum w Turku

Wideo: Alejami znanych turkowian czyli kolejna inicjatywa on-line Muzeum w Turku
 

Przechodząc ulicami miasta często nie zwracamy uwagi na ich nazwy, skąd się wzięły i jaka wiąże się z nimi historia?...lub wręcz przeciwnie, zastanawiamy się kim byli nasi lokalni bohaterowie? Poznajmy krótką historię patronów wielu ulic w Turku.

Muzeum Miasta Turek po raz kolejny pokazuje, że w okresie pandemii i związanej z nią ograniczeń do swoich zasobów wychodzi naprzeciw mieszkańcom w internetowej formie. Przygotowana prezentacja w formie filmu wideo przybliża nam postaci, których nazwiskami nazwano wiele ulic w mieście. 

reklama

Na wiele pytań związanych z nzwami ulic miejskich odpowiada prezentacja, którą udostępnia Muzeum w Turku.  Zgłębianie wiedzy o historii naszego miasta sprawi mieszkańcom z pewnością wiele satysfakcji. 

 

Podobne artykuły

Henryk Rautman wzbogacił muzealne zasoby...

Henryk Rautman wzbogacił muzealne zasoby...

23 list.
Wirtualne spotkanie z dyrektorem Muzeum Miasta...

Wirtualne spotkanie z dyrektorem Muzeum Miasta Turku

21 list.
Muzealna wystawa

Muzealna wystawa "Turek wczoraj i dziś" wersji...

17 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama