niedziela 07 marca 2021

Flicyty, Kajetana, Pauli

2°C rozproszone chmury Pogoda na kolejne dni »
reklama

Biblioteka zakończyła projekt "Misja: biblioteka pełna ludzi"

Biblioteka zakończyła projekt
 

„Misja: biblioteka pełna ludzi” to projekt, który w 2020 roku zrealizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Przeprowadzenie działań było możliwe, dzięki uzyskaniu dofinansowania w wysokości 35 000 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury oraz dotacji celowej z Gminy Miejskiej Turek.

Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku w pełni udało się zrealizować projekt „Misja: biblioteka pełna ludzi” czyli spójny i kompleksowy szereg inicjatyw, charakteryzujący się dużą różnorodnością i interdyscyplinarnością podejmowanych działań, których głównym celem było wzmocnienie wizerunku turowskiej biblioteki, jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego lokalną społeczność. Zadanie, którego odbiorcami były wszystkie grupy wiekowe, w tym także dzieci i seniorzy, zaprojektowano w taki sposób, aby rozszerzyć zakres oferowanych usług i tym samym dostosować je do potrzeb czytelników. 

reklama

W ramach projektu odbyły się: "Bajkowe spotkania z książką" czyli spektakle teatralne i spotkanie z animatoremczytelnictwa Bajanką, która zabawiała dzieci wspólnie z Kicią Kocią. Dzieci w wieku szkolnym miały możliwość spotkać się z znanymi i cenionymi autorami literatury dziecięcej – Marcinem Pałaszem, Pawłem Beręsewiczem, Anną Dziewit-Meller, Tomaszem Samojlikiem oraz Zofią Stanecką. W spotkaniach autorskich mogli wziąć udział także dorośli, dla których zorganizowano możliwość spotkania się z Łukaszem Orbitowskim, Jackiem Hugo Baderem, Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem.   

W ramach projektu odbyły się także warsztaty projektowania gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji mobilnej ActionTrack, w efekcie których powstała gra mobilna „Słodka afera w Turku” oraz warsztaty rękodzielnicze, podczas których powstały skrzynie bookcrossingowe zdobione techniką decupage. Udało się także zorganizować wystawę fotograficzną „Oni czytają! A ty?”, której głównym celem była promocja czytelnictwa oraz akcję z nagrodami „Bywasz, czytasz, wygrywasz” dla czytelników i użytkowników biblioteki, zachęcającą do zwiększonej aktywności. 

Całkowity koszt zadania wyniósł 48 700 zł, z czego 35 000 stanowiły środki pozyskane w ramach programu Partnerstwo dla książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

W turkowskiej bibliotece nauczysz się...

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

22 lt.
Nie wstydź się swojej miłości. Walentynki ze...

Nie wstydź się swojej miłości. Walentynki ze...

9 lt.
Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

19 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama