sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład. "Samorządy stracą płynność finansową".

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład.
 

W środę 1 września w siedzibie Lewicy w Turku odbyła się konferencja posła RP Tadeusza Tomaszewskiego oraz lidera lokalnych struktur partii Mariana Marczewskiego. Głównym tematem spotkania z dziennikarzami była sprawa Polskiego Ładu oraz lokalnych problemów związanych ze szpitalem w Turku.

W opinii Lewicy, którą przedstawił na konferencji poseł Tomaszewski, proponowany przez Prawo i Sprawiedliwość pakiet ustaw pod nazwą "Polski Ład" przyniesie pogorszenie życia dla wielu grup zawodowych ale przede wszystkim jest wielkim zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania samorządów w Polsce. Poseł Tomaszewski wspomniał, iż obecnie Lewica wraz z przedstawicielami central związkowych prowadzi spotkania, które mają zdecydować jak za programem Polski Ład zagłosują ich posłowie. Jak zaznaczył poseł Tomaszewski na chwilę obecną propozycja rządu jest nie do przyjęcia przez Lewicę.

reklama

-Z konsultacji wynika, że jeśli nie zostanie wprowadzona żadna inna forma pomocy dla samorządów to oczywiście jest niebezpieczeństwo, iż płynność finansową stracą prawie wszystkie miasta na prawach powiatu, 80% gmin wiejskich, 40% gmin wiejsko-miejskich i 44% powiatów. Co to znaczy straci płynność finansową to znaczy, że z tych środków które mają jako dochody własne nie będą w stanie pokryć kosztów stałych czyli np. wynagrodzeń nauczycieli, pracowników, funkcjonowania jednostek - wskazywał poseł Tomaszewski.

Całość konferencji w naszym materiale wideo

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład. Samorządy stracą płynność finansową.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Maglowanie Burmistrza

Listy do redakcji: Maglowanie Burmistrza

22 sierp.
Miliony dla mieszkańców.  Ogromne...

Miliony dla mieszkańców. Ogromne dofinansowania do...

20 sierp.
Wybudują i zmodernizują osiem kilometrów dróg w...

Wybudują i zmodernizują osiem kilometrów dróg w...

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama