niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Eco-Drone w ZST, czyli mobilność wirtualna w Turcji

Eco-Drone w ZST, czyli mobilność wirtualna w Turcji
 

W dniach 4-6 października 2021r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wirtualnej mobilności, zorganizowanej w ramach projektu Erasmus+ “Eco-Drone: flying robots for environmental monitoring” przez Fevziye Tezcan Vocational Secondary School- partnerską szkołę z Turcji. Spotkanie odbyło się na platformie Zoom i uczestniczyło w nim ponad 80 uczniów z Polski, Turcji, Rumunii i Włoch. Gospodarze dołożyli wszelkich starań, aby przybliżyć nam kulturę i zwyczaje swojego kraju. Uczestnicy poznali podstawowe informacje na temat geografii i historii Turcji oraz zwiedzili wirtualnie miasto Kocaeli, w którym mieści się partnerska szkoła. Czas między poszczególnymi zadaniami wypełniała turecka muzyka prezentowana przez nauczycielki muzyki.

Część warsztatowa nie tylko podsumowała zdobyte już informacje na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska w krajach partnerskich, ale także pozwoliła poszerzyć wiadomości uczestników projektu. Prezentacja Fundacji Çekűl “Thresholds for the Planet” przybliżyła uczniom pojęcie granic planetarnych (ang.  planetary boundaries), czyli procesów systemu Ziemi i granic, których przekroczenie może wywołać nagłą, nieliniową i nieodwracalną zmianę środowiska w skali kontynentalnej lub globalnej. Krótki film na temat niszczenia środowiska przez człowieka stał się inspiracją dla stworzenia plakatów w zespołach narodowych na ten sam temat. Uczestnicy projektu wzięli także udział w spotkaniu online na temat programowania dronów z użyciem aplikacji Tello Edu, które poprowadził Burhan Sel, nauczyciel programowania i przedmiotów ścisłych z Adany.

reklama

Praca w języku angielskim w grupach międzynarodowych stwarzała możliwość do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń oraz sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym z rówieśnikami z innych krajów oraz dobrej zabawy.

Niemal wszyscy uczestnicy projektu zgodnie przyznają, że poleciliby udział w projektach Erasmus+ swoim kolegom i koleżankom.

Podobne artykuły

IV Międzyszkolny Konkurs

IV Międzyszkolny Konkurs "Masterchef po niemiecku"

21 paźd.
Wolontariusze ZST po raz kolejny wspierają...

Wolontariusze ZST po raz kolejny wspierają akcję...

14 paźd.
Wykłady pod patronatem WAT dla ucznii ZST

Wykłady pod patronatem WAT dla ucznii ZST

12 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama