niedziela 04 grudnia 2022

Barbary, Hieronima, Krystiana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Windą do Sądu? Jeszcze w tym roku

Windą do Sądu? Jeszcze w tym roku
 

To jest projekt, o który wnioskowałam już od dobrych kilku lat – mówi Dorota Zielona, Dyrektor Sądu Rejonowego w Turku. - W tym roku wreszcie się spełni. Wczoraj otrzymałam informację, że projekt inwestycji został podpisany przez Ministra Sprawiedliwości. Jeszcze w tym roku budynek sądu zyska siedmioprzystankową windę osobową.

Problem dostępności budynków użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych, jest niezmiernie istotny, zarówno dla lokalnej społeczności, jak i, w tym konkretnym przypadku, dla wymiaru sprawiedliwości. – Zrealizowanie inwestycji zredukuje część barier architektonicznych i ułatwi dostęp do wymiaru sprawiedliwości, osobom niepełnosprawnym, osobom starszym, rodzicom i opiekunom z małymi dziećmi oraz korzystnie wpłynie na poprawę warunków pracy pracowników sądu. Brak odpowiedniego rozwiązania technicznego dla komunikacji pionowej, utrudnia również transport akt sądowych pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami w budynku sądu i uniemożliwia wykorzystanie wózków do transportu tych akt (np. na salę rozpraw lub do archiwum zakładowego). Docelowo winda obsłuży dwa budynki: główny budynek Sądu oraz dobudowany (po byłym zespole adwokackim) – mówi Dyrektor Sądu Dorota Zielona.

reklama

Kilka lat temu zamontowano platformę, która miała za zadanie pomóc pokonać schody zewnętrzne osobom poruszającym się na wózkach. Nie rozwiązało to jednak problemu dostępności budynku. – Budynek Sądu ma być wyposażony w windę z prawdziwego zdarzenia, zapewniającą dostęp do każdego z pięter – mówi Dyrektor Dorota Zielona.

Inwestycja ma być sfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Oprócz Dyrektora sądu, zabiegał o to radny Sejmiku Wielkopolskiego i lider Solidarnej Polski w województwie, Robert Popkowski. Przewidywany okres realizacji inwestycji wynosi osiem miesięcy.

Anna Wiśniewska-Kocik

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Windą do Sądu? Jeszcze w tym roku - fot.: Ryszard Popkowski

Podobne artykuły

Fundusz Sprawiedliwości doposażył OSP Kuny i...

Fundusz Sprawiedliwości doposażył OSP Kuny i OSP...

28-12-2021
OSP Malanów. Druhowie doposażeni z Funduszu...

OSP Malanów. Druhowie doposażeni z Funduszu...

27-12-2021
Wczoraj naprawili, dziś znów nie działa, czyli...

Wczoraj naprawili, dziś znów nie działa, czyli...

08-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama