poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Półtora hektara pod geotermię

Półtora hektara pod geotermię - fot.: UM Turek
fot.: UM Turek 

Na 30 lat Miasto Turek użyczyło swojej spółce komunalnej – Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., działkę przy ul. Korytkowskiej, położoną w strefie inwestycyjnej, na której ma być wykonany drugi odwiert geotermalny.

Nieruchomość, na której do połowy 2024 roku ma powstać ciepłownia geotermalna i drugi odwiert, leży przy ul. Korytkowskiej. To półtora hektara gruntów, na których znajduje się pierwszy odwiert poszukiwawczo-badawczy wód geotermalnych, wywiercony w 2019 roku. W jego sąsiedztwie ma być wywiercony drugi otwór eksploatacyjno-zatłaczający o głębokości ok. 2000 m, w efekcie ma powstać ciepłownia geotermalna.

reklama

Umowę o przekazaniu w użytkowanie terenu przy ul. Korytkowskiej podpisali burmistrz Romuald Antosik i Mirosław Wypiór, Prezes PGKiM.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Turkowianie zapłacą więcej o 8 procent....

Turkowianie zapłacą więcej o 8 procent. Podwyżki cen...

2 grudz.
Burmistrz i sekretarz zasypani gradem pytań....

Burmistrz i sekretarz zasypani gradem pytań....

30 list.
Śmieci zainspirowały ich do tworzenia!...

Śmieci zainspirowały ich do tworzenia! Ekologiczne...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama