piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami romantycznego wieszcza po Wielkopolsce

Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami romantycznego wieszcza po Wielkopolsce - Pałac w Śmiełowie
Pałac w Śmiełowie 

Będzie to już kolejna podróż, organizowana przez Stowarzyszenie Podróżników w Turku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Tym razem po najbliższej nam krainie – Wielkopolsce. Całodzienna peregrynacja śladami Adama Mickiewicza, który w roku 1831 spędził kilka miesięcy właśnie na wielkopolskiej ziemi, przed swoim ostatecznym wyjazdem na emigrację.

Wydarzenie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich to wykład „Z Adamem Mickiewiczem po Wielkopolsce", który wygłosi Mariola Maciaszek. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku w czwartek, 11 sierpnia, o godz. 16.00. Będzie to niezwykła okazja, by poznać ciekawostki związane z pobytem jednego z największych polskich poetów w Wielkopolsce. Udział w wykładzie nie wymaga wcześniejszych zapisów.

reklama

Wykład z pewnością będzie idealnym wstępem do drugiej części literacko-podróżniczego wydarzenia, czyli całodniowej wycieczki "Śladami Adama Mickiewicza po Wielkopolsce". Zaplanowano ją na wtorek, 16 sierpnia. Jej uczestnicy odwiedzą miejsca, w których właśnie w 1831 roku Mickiewicz przebywał osobiście –Konarzew, Śmiełów, Objezierza i podpoznański Kórnik. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom darmowy transport, ubezpieczenie, wejście do muzeów, przewodnika oraz pyszny obiad. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, na wycieczkę obowiązują zapisy pod numerem tel. 600212303.

Wykład oraz wycieczka stanowią część projektu „Dalekie i bliskie podróże po literaturze”, który otrzymał dofinansowanie w ramach organizowanego przez bibliotekę Konkursu na inicjatywy oddolne inicjowane przez przedstawicieli społeczności lokalnej. Realizacja oddolnych inicjatyw mieszkańców stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami romantycznego wieszcza po Wielkopolsce

Podobne artykuły

Kreatywny sierpień z książką w tle. Miejska...

Kreatywny sierpień z książką w tle. Miejska...

29 lip.
Wielkie podróże w małym parku. Biblioteka...

Wielkie podróże w małym parku. Biblioteka zaprasza...

12 lip.
Dlaczego warto czytać książki? Wiedzą już nawet...

Dlaczego warto czytać książki? Wiedzą już nawet...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama