Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku rozpoczęła rekrutację. Dni otwarte i koncert „Uczeń i Mistrz” już wkrótce

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny. To propozycja dla dzieci i młodzieży, które chcą rozwijać muzyczne pasje pod okiem profesjonalnych pedagogów i rozpocząć naukę gry na instrumentach.
Ruszyła rekrutacja do szkoły muzycznej w Turku
Placówka od blisko 50 lat kształci młodych instrumentalistów i wokalistów z Turku oraz powiatu tureckiego. Szkoła oferuje naukę gry na 12 różnych instrumentach, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
Co ważne, jako szkoła państwowa, placówka zapewnia całkowicie bezpłatną naukę.
Indywidualne lekcje i dwa cykle nauczania
Lekcje gry na instrumentach odbywają się indywidualnie, a plan zajęć dostosowywany jest do możliwości uczniów.
Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie zarówno do sześcioletniego, jak i czteroletniego cyklu kształcenia – w zależności od wieku. Szkoła zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat.
Proces rekrutacji obejmuje złożenie wniosku oraz dostarczenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego brak przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej.
Dni otwarte i koncert „Uczeń i Mistrz”
W ramach rekrutacji szkoła organizuje również dni otwarte oraz koncert „Uczeń i Mistrz”, podczas którego przyszli uczniowie i ich rodzice mogą poznać ofertę edukacyjną placówki, zobaczyć instrumenty oraz porozmawiać z nauczycielami.
Szkoła zachęca kandydatów do wskazania instrumentu pierwszego i drugiego wyboru, co ma pomóc w odpowiednim dopasowaniu ścieżki nauki.
Muzyczna edukacja od lat przyciąga młodych mieszkańców
Siedziba szkoły mieści się przy ul. Uniejowskiej 9 w Turku. Placówka od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i każdego roku przyciąga nowych uczniów chcących rozwijać swoje muzyczne umiejętności.
Rekrutacja na rok szkolny 2026/2027 już trwa.
źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany








