piątek 10 lipca 2026

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

40 lat minęło… Jubileusz kapłańskiej posługi ks. Kanonika Mirosława Frankowskiego 

40 lat minęło… Jubileusz kapłańskiej posługi ks. Kanonika Mirosława Frankowskiego  - fot.: UM w Turku
fot.: UM w Turku 
reklama

Uroczysta Msza Święta, życzenia i upominki - tak wyglądały obchody 40-lecia posługi duszpasterskiej ks. Kanonika Mirosława Frankowskiego w parafii św. Barbary. I chociaż trudno w to uwierzyć, ksiądz jest związany z Turkiem od 1986 roku.

Msza święta z udziałem gości

Uroczyste obchody jubileuszu kapłańskiej posługi odbywały się w środę, 1 lipca. 

reklama

Ich centralnym punktem była wieczorna msza święta, w której wzięli udział przedstawiciele samorządów, służb oraz mieszkańcy Turku. Nie zabrakło również kapłanów z sąsiednich parafii: proboszcza parafii MBF w Obrzębinie, ks. Stanisława Nasińskiego, ks. kustosza sanktuarium w Galewie, pochodzącego z Turku, Jacka Budy, proboszcza parafii Spicimierz ks. Dariusza Ziemniaka - byłego wikariusza św. Barbary w Turku oraz ks. Seniora Józefa Seweryna. 

W uroczystościach uczestniczyły też delegacje górników, druhów strażaków, samorządowców, policji, PSS Społem, krwiodawców, służby liturgicznej, szafarzy nadzwyczajnych i pielgrzymów.  

Ksiądz podziękował swoim parafianom

Ks. Mirosław Frankowski przybył do Turku jako wikariusz parafii NSPJ w Turku w 1986r. W 1989 roku, dekretem ks. Bp. Henryka Muszyńskiego, został administratorem i budowniczym parafii św. Barbary w Turku. Funkcję proboszcza sprawuje w niej nieprzerwanie od 4 maja 1990 roku.

Zastępca Burmistrza Miasta Turek, Jerzy Kurzawa oraz Sekretarz Gminy Turek, Gabriela Kolenda dziękując księdzu kanonikowi Mirosławowi Frankowskiemu za cztery dekady pracy duszpasterskiej, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności oraz wytrwałe budowanie wspólnoty, wręczyli okolicznościowy upominek i życzyli mu zdrowia, sił i wielu kolejnych lat owocnej pracy. 

reklama

Duszpasterz nie pozostał dłużny i wzruszony podziękował z kolei swoim parafianom, bez których ofiarności i ciężkiej pracy, parafia św. Barbary w Turku z pewnością nie powstałaby i nie działałaby tak prężnie.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: UM w Turku2
fot.: UM w Turku3
fot.: UM w Turku4
fot.: UM w Turku5
Podobne artykuły
Awans, jubileusz, koncerty i atrakcje dla...

Awans, jubileusz, koncerty i atrakcje dla wszystkich mieszkańców! Dni...

6 lip.
GKS Orzeł Kawęczyn świętował 30-lecie....

GKS Orzeł Kawęczyn świętował 30-lecie. Jubileusz w roku...

5 lip.
20 lat pomagania innym. Centrum Wolontariatu...

20 lat pomagania innym. Centrum Wolontariatu świętowało jubileusz w...

12 czerw.
Wyjątkowa mieszkanka gminy Przykona! Pani...

Wyjątkowa mieszkanka gminy Przykona! Pani Janina świętuje sto lat!

9 czerw.
80 lat OSP Głuchów. Strażacy świętowali...

80 lat OSP Głuchów. Strażacy świętowali jubileusz i Dzień...

7 czerw.
Puchatkowy jubileusz! Przedszkole Samorządowe...

Puchatkowy jubileusz! Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku skończyło...

6 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama