wtorek 18 grudnia 2018

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

Wyborcza dziewiątka

Wyborcza dziewiątka
 

Widać już kres kampanii wyborczej A.D. 2011. Były plakaty, baloniki, przecinane wstęgi i gorące dysputy. U schyłku tej politycznej wojny redakcja portalu Turek.net.pl postanowiła ukazać szerszy obraz kandydatów z powiatu tureckiego, biorących udział w "wyścigu na Wiejską". Tych, którzy są jeszcze niezdecydowani ostrzegamy: poniższa charakterystyka zdecydowanie nie ułatwi Wam podjęcia tego trudnego wyboru. Jedno jest pewne, Turek oraz cały powiat potrzebują reprezentanta w Sejmie, więc warto w najbliższą niedzielę się zmobilizować i oddać głos na "swoich".

KOMITET WYBORCZY PIS - LISTA NR 1

Ryszard Bartosik, pozycja nr 6

Wiek: 42 lata
Stan cywilny: żonaty, troje dzieci
Miejsce zamieszkania: Kowale Pańskie
Wykształcenie: wyższe – magister politologii.

reklama

Aktualne zajęcie:

Radny Powiatu Tureckiego oraz Specjalista ds. Obsługi Zarządu PGKiM w Turku

Działalność:

Ryszard Bartosik, kandydat do Sejmu z listy PiS, to od wielu lat czynny samorządowiec, politolog oraz rolnik – prowadzi 10-hektarowe gospodarstwo rolne. Od 2006 roku sprawuje mandat Radnego Powiatu Tureckiego. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Starosty Tureckiego. Kandydat to także przewodniczący struktur PiS w powiecie tureckim.Działacz min. Solidarności Rolników czy też OSP.

Program wyborczy kandydata:

Ryszard Bartosik, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, sięga po takie kwestie, jak: praca dla górników i energetyków, edukacja, rolnictwo, ochrona zdrowia i zrównoważony rozwój.

reklama

Formy przedwyborczej walki:

Nie reaguje na wezwania do debat. Dotknięty ohydną prowokacją przyczepienia pinezkami jego ulotek wyborczych do drzew.

Ciekawostki:

W listopadzie 2010 r wyróżniony przez Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za Program Samorządowy Powiatu Tureckiego. 

Jako jeden z kluczowych sukcesów działalności politycznej Kandydat podaje doprowadzenie do odwołania starosty z PO Dariusza Młynarczyka, choc naszym zdaniem był co najwyżej skromną inspiracją byłych kolegów Młynarczyka i odwracał uwagę od ich działań.

Ojciec sukcesów, jakimi były wygrane przez PiS wybory parlamentarne 2007 r. i prezydenckie - 2010 r. w powiecie tureckim. Ukończył zaoczną politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mistrz zwoływania konferencji prasowych i pierwszy "wąs" powiatu – uporczywie lansuje tę modę  na ten sarmacki atrybut. Czyżby bujny wąs był gwarantem pozycji w lokalnych strukturach PiS?

Na dzień przed pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej Kandydat stracił biuro w wyniku pożaru.


Marek Kubiak, pozycja nr 15

Wiek: 47 lat
Stan cywilny: żonaty, dwójka dzieci
Miejsce zamieszkania: Psary
Wykształcenie: Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

Aktualne zajęcie:

Radny Powiatu Tureckiego, emeryt.

Działalność:

Marek Kubiak – kandydat do Sejmu z listy PiS - karierę zawodową rozpoczął od pełnienia stanowiska Oficera, a następnie Dowódcy Oddziału Zawodowej Straży Pożarnej w Koninie. W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Koninie w Wydziale Planowania Operacyjnego, „przeszedł” przez wszystkie stanowiska od Oficera do Naczelnika Wydziału. Po reformie administracyjnej w 1999 roku Marek Kubiak został powołany na stanowisko Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Koninie. W 2006 roku został Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP.  W roku 2007 Premier RP powołał Marka Kubiaka na najwyższe stanowisko Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Pełnił funkcję  Z-cy Szefa Obrony Cywilnej Kraju. Od roku 2009 na emeryturze.
Marek Kubiak czynnie działał min. w NSZZ„Solidarność”, Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Naczelnej Organizacji Technicznej, Polskim Czerwonym Krzyżu oraz w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Program wyborczy kandydata:

Marek Kubiak, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, stawia na takie zagadnienia, jak: aktywizacja gospodarcza naszego regionu, ochrona i tworzenie nowych miejsc pracy, podwyższanie poziomu bezpieczeństwa, pomoc ludziom w rozwiązywaniu problemów.

Formy przedwyborczej walki:

Sam siebie nazywa „skromnym uczestnikiem” tych wyborów. Kandydat nienarzucający się wyborcom, stojący raczej w „drugim szeregu” za Ryszardem Bartosikiem. 

Ciekawostki:

Redakcja Turek.net.pl przypadkowo dowiedziała się, iż Kandydat min. wspomagał finansowo festival SCABB. Jako jeden z nielicznych polityków interesuje się losami Przystani, regularnie zapytując o problemy i potrzeby stowarzyszenia. Zdecydowanie nie jest „politycznym warchołem” czy kampanijnym „mąciwodą”.

Kandydat z praktycznym doświadczeniem kierowania masami ludzkimi: dowodził Garnizonem Wielkopolskim liczącym ponad 2500 strażaków, a jako Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej kierował 35 tysięczną formacją.


Maria Zając, pozycja nr 18

Wiek: 48 lat
Stan cywilny: zamężna, dwójka dzieci
Miejsce zamieszkania: Russocice
Wykształcenie: absolwentka Wydziału Fizyki i Matematyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; ukończyła studia podyplomowe w zakresie zastosowań informatyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej

Aktualne zajęcie:

Nauczycielka

Działalność:

Maria Zając – kandydatka do Sejmu z listy PiS – zawodowo, jako nauczyciel dyplomowany, poświęca się pracy pedagogicznej w Gimnazjum we Władysławowie. Członkini NSZZ „Solidarność”. Od września 2011 r. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, utworzonego w gminie Władysławów. 

Program wyborczy kandydata:

Maria Zając, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, zwraca uwagę na konieczność rozwiązania problemów polskiego systemu edukacyjnego. W pracy posła chciałaby głównie skupić się na wspieraniu współczesnej polskiej rodziny, a także – jeśli chodzi o grupy zawodowe -  rolników, rzemieślników.

Formy przedwyborczej walki:

Nienachalne. Można założyć, że plakaty bądź ulotki promujace kandydatkę prawdopodobnie istnieją, lecz redakcja Turek.net.pl nie posiada namacalnych dowodów tego założenia.

Ciekawostki:

W przypuszczeniu może uszczuplić elektorat Ryszarda Bartosika w wielkopolskim "królestwie" PiS-u , jakim jest gmina Władysławów.


KOMITET WYBORCZY SLD - LISTA NR 3

Marian Mirosław Marczewski, pozycja nr 4

Wiek: 63 lata
Stan cywilny: żonaty, dwoje dzieci
Miejsce zamieszkania: Turek
Wykształcenie: magister prawa administracyjnego

Aktualne zajęcie:

Radny Rady Miejskiej Turku.

Działalność:

Marian Mirosław Marczewski – kandydat do Sejmu z listy SLD – od roku 1968 pracował w Milicji Obywatelskiej. W latach 80-tych dowodził turkowską jednostką ZOMO. Kandydat sprawował mandat posła w latach 1993-2005. Pracował wówczas min. w Komisji Obrony Narodowej, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz do Spraw Służb Specjalnych. Piastował stanowisko burmistrza Turku. Od 2006 roku radny Rady Miasta Turek. Członek Związku Harcerstwa Polskiego oraz OSP.

Program wyborczy kandydata:

Marian Mirosław Marczewski, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, zwraca uwagę na konieczność zapewnienia przyszłości Kopalni oraz Elektrowni. Wskazuje na trudną sytuację turkowskiego PKS-u. Jego zdaniem niezbędne jest silne lobby, które pracowałoby dla dobra powiatu tureckiego, np. przyciągając nowych inwestorów.

Formy przedwyborczej walki:

Nawoływał do debaty przedwyborczej, przed którą jednak wszyscy kontrkandydaci umknęli. Inicjator chyba najbardziej merytorycznego wydarzenia w mijającym okresie przedwyborczym czyli dyskusji o przyszłości KWB Adamów. Ściągnął do Turku Kalisza. W czasie kampanii zawsze otoczony wianuszkiem pięknych kobiet. Kandydat multimedialny – wystawił się na „gradobicie pytań” podczas czatu zorganizowanego przez redakcję Turek.net.pl. W czasie konferencji prasowej „na deptaku” podkreślił swoją niechęć do PSL.

Ciekawostki:

Honorowy obywatel stanu Teksas. Pierwszy Mors powiatu, co udowodnił chociażby zanurzając się tej zimy w wodach zbiornika Przykona. Pojawił się na antenie TV Trwam w marcu tego roku,  a także "u proboszcza na festynie" , gdzie wraz z senatorem Niewiarowskim wspomagali odnowę polichromii. Zapalony obieżyświat. Podróże śladami Ernesta Hemingwaya zaprowadziły go min. na Kubę oraz do Kenii. Dzięki temu obeznaniu łatwo wypatrzył w czasie debaty w MDK naganne zachowanie pewnego "przedstawiciela fauny". Nie szczędzi krytyki swoim wyborczym konkurentom.


Roman Borycki, pozycja nr 18

Wiek: 56 lat
Stan cywilny: żonaty, dwóch synów
Miejsce zamieszkania: Turek
Wykształcenie: absolwentem Wydziału Prawa i Administracji  Uniwersytetu Łódzkiego; Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie. 

Aktualne zajęcie:

Emeryt

Działalność:

Roman Borycki – kandydat do Sejmu z listy SLD – swą karierę zawodową rozpoczął w roku 1979 w Komendzie Powiatowej Milicji Obywatelskiej w Turku. W 1991 roku został Komendantem Komendy Rejonowej Policji w Turku.  Kandydat od 1998 roku piastował stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. W 1999 r. mianowany Komendantem Miejskim Policji w Kaliszu.

Program wyborczy kandydata:

Roman Borycki, w czasie sierpniowego spotkania wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, swój start uzasadnił m.in. sytuacją na scenie politycznej, gdzie jego zdaniem wiele działań jest podejmowanych jedynie medialnie, a nie rzeczywiście. Jako przykład podał partię PO, gdzie jego zdaniem liczą się jedynie „marketing i słupki”. Jednocześnie stwierdził, iż jako osoba związana przez ok. 30 lat ze służbami mundurowymi, ma wiedzę i doświadczenie, które mógłby wykorzystać we właściwy sposób, np. wpływając na poprawę funkcjonowania pracy resortu bezpieczeństwa. 

Formy przedwyborczej walki:

Starał sie dotrzymywać kroku Marianowi Mirosławowi Marczewskiemu. Można było go ujrzeć na  spotkaniach wyborczych Sojuszu Lewicy Demokratycznej czy w – mknącym również przez Turek - czerwonym autobusie.

Ciekawostki:

Jak informuje na swoim "facebookowym" profilu, najchętniej zaczytuje się w thrillerach politycznych. Być może – czego redakcja Turek.net.pl nie życzy – brak sukcesu w wyborach parlamentarnych zaowocowałby napisaniem przez Kandydata powieści z iście elektryzujacą fabułą osadzoną w turkowskich realiach.

W czasie swej pracy w służbach mundurowych został wyróżniony min. Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązową, Srebrną oraz Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant".
W przypadku uzyskania mandatu senatora przez Kazimierza Pałasza, Roman Borycki zająłby jego miejsce w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.


KOMITET WYBORCZY PSL - LISTA NR 5

Mariusz Seńko, pozycja nr 8

Wiek: 36 lat
Stan cywilny: żonaty, jedno dziecko
Miejsce zamieszkania: Piętno
Wykształcenie: wyższe, Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania

Aktualne zajęcie:

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku

Działalność:

Mariusz Seńko – kandydat do Sejmu z listy PSL  – do 2007 roku pracował jako nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Turku.Od 2007 r. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Mariusz Seńko to również min. Prezes Stowarzyszenia im. Wincentego Milewskiego i Członek Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej.

Program wyborczy kandydata:

Mariusz Seńko, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, „stawia” na: rozwój systemu edukacji zawodowej młodego pokolenia w zakresie nowoczesnych technologii, wspieranie służb ratowniczych PSP i OSP, stabilizację zatrudnienia i walkę z bezrobociem, dbałość o sprawy rolników.

Formy przedwyborczej walki:

Liczne banery i plakaty. Bardzo aktywny na facebooku. Odpowiedział na przybycie do Turku Ryszarda Kalisza "ściągnieciem" Eugeniusza Kłopotka. Posiadacz kampanijno-wyborczej strony www, o którą  nie wszyscy kandydaci się postarali.

Ciekawostki:

Hobby Kandydata to motoryzacja, motocykle sportowe - jeszcze do niedawna można było go zobaczyć mknącego czarną Hondą CBR - turystyka, komputery. Podchorąży w Centrum Szkolenia Łączności i  Informatyki w Zegrzu. Dowódca Plutonu Radiowego w 4 Pułku Dowodzenia w Bydgoszczy. W zeszłorocznych wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zdobył ok. 3900 głosów.


Małgorzata Osiwała, pozycja nr 18

Wiek: 43 lata
Stan cywilny: wolna
Miejsce zamieszkania: Miłkowice
Wykształcenie: absolwentka Technikum Ogrodniczego w Powierciu oraz Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Aktualne zajęcie:

Kierownik PT KRUS w Turku

Działalność:

Małgorzata Osiwała – kandydat do Sejmu z listy PSL – jest współzałożycielką Lokalnej Grupy Działania ''Przymierze Jeziorsko". Członkini OSP w Miłkowicach. Przewodnicząca Zarzadu Wojewódzkiego Młodzieży Wiejskiej w Koninie. Aktywnie działa w Forum Kobiet.

Program wyborczy kandydata:

Małgorzata Osiwała, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, deklaruje działanie na rzecz właściwego wykorzystania potencjału produkcyjnego polskiego rolnictwa poprzez pozyskiwanie rynków zbytu w celu zwiększania eksportu artykułów rolno-spożywczych. Kandydatka postuluje konieczność rozwoju infrastruktury i przedsiębiorczości w środowiskach wiejskich.

Formy przedwyborczej walki:

Uczestniczyła w konferencji przedwyborczej z udziałem posła Kłopotka. Można ją znaleźć na facebooku. Popiera ją Poseł do Paramentu Europejskiego Andrzej Grzyb.

Ciekawostki:

Mongolski balet, walki kogutów, montaż fasad oraz stolarka aluminiowa... nie to nie dla niej. Jak informuje sama kandydatka, jej zainteresowania to sport, muzyka i film.


KOMITET WYBORCZY PO - LISTA NR 7

Irena Tomaszak-Zesiuk, pozycja nr 2

Wiek: 57 lat
Stan cywilny: mężatka, troje dzieci
Miejsce zamieszkania: Turek
Wykształcenie: magister inżynier - Politechnika Łódzka, Wydział Chemii Spożywczej i Biotechnologii (specjalizacja: mikrobiologia)

Aktualne zajęcie:

Poseł na Sejm RP VI kadencji

Działalność:

Irena Tomaszak-Zesiuk – kandydatka do Sejmu z listy PO –  pierwsze zawodowe kroki stawiała w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Turek, gdzie w latach 1979-1985 pełniła funkcję kierownika laboratorium. Od roku 1985 kandydatka nauczała chemii w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki. W roku 2006 wybrana radną Rady Powiatu Tureckiego. Od 2007r. Irena Tomaszak-Zesiuk jest posłem na Sejm RP. W ramach sprawowania mandatu uczestniczyła min. w pracach Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki (podzespół ds. węgla brunatnego), Parlamentarnego Zespołu Strażaków, Zespołu ds. Autyzmu czy też w Komisjach Sejmowych: Ustawodawczej, do Spraw Kontroli Państwowej; Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Program wyborczy kandydata:

Irena Tomaszak-Zesiuk, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, wymienia konieczność  poprawy funkcjonowania takich sektorów i aspektów życia publicznego i gospodarki jak: energetyka, edukacja i kultura. Kandydatka „stawia” na  przedsiębiorczość i innowacyjność.

Formy przedwyborczej walki:

Kandydatka zagościła chyba na wszystkich odbywających się w regionie festynach, dożynkach i innych imprezach plenerowych. Jej główną bronią były żółte baloniki i piękny uśmiech. Irena Tomaszak-Zesiuk może poszczycić się licznymi banerami, jednak część z nich została spalona bądź pocięta. Poseł Nowak zapowiedział, iż w przypadku ponownego dostania się turkowskiej Kandydatki do Sejmu wspomoże ją w działaniach i częściej będzie odwiedzał Turek.

Ciekawostki:

Irena Tomaszak-Zesiuk była wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Miłośników Motocykli i Samochodów.Jak informuje kandydatka, w czasie swej kariery pedagogicznej wpłynęła na proces kształcenia 3500 wychowanków. Członkini Polsko-Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej. Regularnie umieszczana w rankingach najbogatszych parlamentarzystów. Miłośniczka fraszek, które czytuje oraz sama pisze. Zagorzała fanka twórczości J. Werbińskiego.


Waldemar Jankowiak, pozycja nr 11

Wiek: 41 lat
Stan cywilny:
Miejsce zamieszkania: Cichów
Wykształcenie: średnie

Aktualne zajęcie:

Technik elektryk

Działalność:

Waldemar Jankowiak – kandydat do Sejmu z listy PO – działa w takich organizacjach pozarządowych, jak Ochotnicza Straż Pożarna, KGW czy Związek Zawodowy Strażaków.
W latach 2006-2010 kandydat sprawował mandat radnego Rady Gminy Brudzew. W czasie IV Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej wybrany do Rady Krajowej PO.

Program wyborczy kandydata:

Waldemar Jankowiak, mówiąc o swych propozycjach wyborczych, zwraca uwagę na konieczność okazania większego zainteresowania gospodarce paliwowo-energetycznej, rolnictwu. Ważny jego zdaniem jest także rozwój sportu.

Formy przedwyborczej walki:

Toczone w "cieniu" działań posłanki Ireny Tomaszak-Zesiuk.

Ciekawostki:

W zeszłorocznych wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – startując z 2 pozycji na liscie PO – uzyskał ok. 2600 głosów. Był to dopiero 5 wynik kandydata z tej listy.


PS. W wyborach parlamentarnych biorą również udział reprezentanci takich Komitetów Wyborczych, jak Ruch Palikota czy Polska Jest Najważniejsza. Kandydaci tych ugrupowań prowadzili jednak tak tajemniczą i skrytą kampanię wyborczą, jak gdyby byli objęci Programem Ochrony Świadków.

Informacje zawarte w tekście pochodzą z materiałów wyborczych kandydatów (ulotki, strony www, profile na portalach społecznościowych itp.).

Podobne artykuły

Kradli elektronarzędzia teraz posiedzą 5 lat

Kradli elektronarzędzia teraz posiedzą 5 lat

z dzisiaj
Piłkarki ręczne I LO Medalistkami Wielkopolski!

Piłkarki ręczne I LO Medalistkami Wielkopolski!

z dzisiaj
Sukces uczennic ZST w Konkursie na...

Sukces uczennic ZST w Konkursie na "Najpiękniejszy...

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama