sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

R. Bartosik dyrektorem w PGKiM

R. Bartosik dyrektorem w PGKiM
 

Z dniem dzisiejszym w turkowskim PGKiM obowiązuje nowy regulamin organizacyjny, zgodnie z którym powstaje kolejne stanowisko dyrektorskie. Trzecim dyrektorem PGKiM został radny powiatowy Ryszard Bartosik (PiS).

Według obowiązującego regulaminu organizacyjnego, dziś (tj. 1.10.2013 r.) w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku zostaje utworzone stanowisko „Dyrektora Biura Zarządu, Administracji i Zamówień Publicznych” (DZAZP). Stanowisko to zostało powierzone dotychczasowemu pracownikowi spółki, Ryszardowi Bartosikowi.

reklama

Prezes spółki Mirosław Wypiór tłumaczy, że przydzielając nowe obowiązki dotychczasowym pracownikom, jest pewny ich wiedzy i kompetencji. Według Wypióra, wybór Ryszarda Bartosika na stanowisko DZAZP podyktowany był wymogami rynku usług komunalnych w powiecie, a ustanowienie nowego dyrektora nie wpłynie na wzrost kosztów funkcjonowania spółki. - Co roku zmniejsza się liczba pracowników PGKiM, związana z odejściami na emerytury, więc koszty płacowe spółki nie rosną – tłumaczy prezes PGKiM.

Obecnie w PGKiM jest trzech dyrektorów: Prezes Zarządu będący jednocześnie Dyrektorem Naczelnym,  Dyrektor ds. Technicznych, oraz wspomniany Dyrektora Biura Zarządu, Administracji i Zamówień Publicznych.

Warto dodać, że od 9 sierpnia br. PGKiM korzysta z usług Agencji PR pana Łukasza Maciejewskiego (redaktora naczelnego INFO oraz Doradcy Burmistrza Turku ds. Mediów).

reklama

W związku z utworzeniem stanowiska DZAZP rodzi się pytanie czy jednoosobowy zarząd potrzebuje obsługi oddzielnej komórki organizacyjnej z dyrektorem na czele.

Przypomnijmy, że jedynym właścicielem spółki, posiadającym najwyższą w niej władzę jest Burmistrza Miasta Turku, Zdzisław Czapla. 

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan...

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan szpitala, niż...

13 czerw.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama