środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pies atakował, więc sięgnął po wiatrówkę

Pies atakował, więc sięgnął po wiatrówkę - foto: sxc.hu / mattguddat
foto: sxc.hu / mattguddat 

Sekcja dokonana przez weterynarza oraz działania turkowskich mundurowych potrzebne będą, by ustalić, co dokładnie spowodowało śmierć 6-miesięcznego czworonoga, który zdechł w niedzielę w Żdzenicach. Tego typu wyjaśnienia są konieczne, gdyż o owym fakcie stróżów prawa powiadomił właściciel martwego pupila, a wiadomo już, że w kierunku zwierzęcia z wiatrówki strzelił pewien 51-latek.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, mundurowych o zajściu w gminie Malanów poinformował w dniu 12 stycznia właściciel psa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w kierunku młodego psa  oddał strzał z broni pneumatycznej kalibru 4,5 mm, z odległości ok. 7 metrów 51-letni mieszkaniec Żdżenic. Miała być to reakcja na to, że zwierzę atakowało mężczyznę na drodze, w okolicach sklepu. Tuż po zaistniałym zdarzeniu czworonóg udał się na posesję swego właściciela – 55-letniego mieszkańca Żdżenic, po czym zdechł.

reklama

Sprawa jest wciąż badana. Mężczyzna, który chwycił za wiatrówkę, złożył wyjaśnienia na turkowskiej komendzie. Zarówno broń, jak iż zwłoki zwierzęcia zostały zabezpieczone, w celu określenia przyczyn śmierci psa.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

5-letni chłopczyk pogryziony przez psa w gminie...

5-letni chłopczyk pogryziony przez psa w gminie...

15-04-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama