poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policja apeluje: nie ułatwiajmy życia złodziejom!

Policja apeluje: nie ułatwiajmy życia złodziejom!  - Foto: sxc.hu / David Playford
Foto: sxc.hu / David PlayfordOstrożność i rozsądek pomogą nam uniknąć przykrych niespodzianek 

Wczoraj na terenie Turku złodzieje podający się za pracowników administracji publicznej dokonali kradzieży pieniędzy. Ich ofiarą padła starsza osoba, która zaufała oszustom. Policja przestrzega, aby zachowywać rozwagę i ostrożność w kontaktach z „domokrążcami”.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 13.00, kiedy to do mieszkania 81-letniej kobiety zapukała młoda kobieta, podająca się za pracownicę administracji. Poprosiła o to, by właścicielka udała się z nią do łazienki i odkręciła wodę w celu sprawdzenia, czy w piwnicy bloku zapchała się rura. Podczas gdy obie przebywały w łazience, do mieszkania wszedł wspólnik oszustki i wyjął z szuflady kopertę ze znaczną kwotą pieniędzy. Okradziona kobieta mieszka samotnie.

reklama

Policja przestrzega, że złodzieje często działają w sposób, który ma wzbudzić nasze zaufanie, podając się za pracowników administracji lub innych instytucji. Ankieterzy, akwizytorzy, pracownicy zajmujący się montażem – do każdego z nich powinniśmy podchodzić z rezerwą, a przede wszystkim nie wpuszczać ich od razu za próg naszych domów. Złodzieje często wzbudzają zaufanie, skutecznie odwracając uwagę swoich ofiar, które są okradane w czasie, kiedy starają się komuś pomóc.

Jak się uchronić przed kradzieżą? Policja radzi, by zawsze upewniać się, z kim mamy do czynienia, czyli zadzwonić do instytucji, której pracownikiem ma być rzekomo potencjalny złodziej. Jeżeli ktoś wzbudzi nasze podejrzenia, należy natychmiast dzwonić pod nr alarmowy 997 lub 112 – tylko szybka reakcja pomoże złapać złodziei i oszustów.

Źródło: KPP w Turku

ma

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

16 mrz.
Chciał kupić, podmienił kluczyk i ukradł BMW

Chciał kupić, podmienił kluczyk i ukradł BMW

17 lt.
Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy...

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy znajomym...

27-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama