środa 08 lipca 2020

Arnolda, Edgara, Elżbiety

reklama

Brudzew: Brawurowa jazda zakończyła się utratą prawa jazdy

Brudzew: Brawurowa jazda zakończyła się utratą prawa jazdy
 

Wczoraj 3 marca po godzinie 11:00 w Brudzewie policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu tureckiego. Kierowca w terenie zabudowanym miał na liczniku 108 kilometrów na godzinę! Pirat stracił prawo jazdy.

Ponad setkę na liczniku miał kierowca citroena C5 zatrzymany przez policjantów w Brudzewie. Na tym odcinku drogi wojewódzkiej obowiązuje ograniczenie prędkości do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę, więc rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego W konsekwencji mężczyzna na 3 miesiące stracił prawo jazdy. Dodatkowo kierowca otrzymał 10 punktów karnych i wysoki mandat.

reklama

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego. Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów, kierowcom przekraczającym w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące Jeżeli wsiądą za kółko mimo utraty uprawnień, okres zatrzymania wydłuży się do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd bez uprawnień, wówczas na stałe straci prawo jazdy i będzie go czekał ponowny egzamin.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo...

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo tego...

2 lip.
Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30 czerw.
Wideo: 21-latek z zakazem jechał 177 km/h i...

Wideo: 21-latek z zakazem jechał 177 km/h i...

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama