niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Policjanci o cyberzagrożeniach z uczniami i rodzicami w Malanowie

Policjanci o cyberzagrożeniach z uczniami i rodzicami w Malanowie - foto: KPP Turek
foto: KPP Turek 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku Wydziału Prewencji włączają się w różnego rodzaju akcje mogące pomóc w poprawie bezpieczeństwa. W tym celu spotykają się z uczniami szkół i wówczas uczą dzieci właściwego i odpowiedzialnego zachowania. Spotykają się także rodzicami podczas wywiadówek, gdzie informują o zagrożeniach, na jakie mogą natknąć się ich pociechy i wyjaśniają, w jaki sposób mogą sobie poradzić w trudnych sytuacjach. W miniony czwartek mł. asp. Robert Węs spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Malanowie przy ul. Szkolnej, gdzie przeprowadził prelekcje na temat cyberprzemocy.

W miniony czwartek policjant Komendy Powiatowej Policji w Turku mł. asp. Robert Węs zajmujący się profilaktyką przeprowadził prelekcję na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej osób nieletnich. W spotkaniu wzięli udział rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Funkcjonariusz podczas spotkania omówił najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego, takie jak nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk.

reklama

Policjant informował o rodziców o konsekwencjach pochopnego udostępniania przez uczniów w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Policjant tłumaczył rodzicom jak się chronić swoje pociechy przed cyberprzemocą i jak na nią reagować.

Funkcjonariusz przedstawił zebranym prezentację multimedialną obrazującą zjawisko cyberprzemocy. Rodzice dowiedzieli się też, jakie są skutki prawne popełnienia przez nieletniego czynu karalnego oraz jakie zachowania są przejawem tzw. demoralizacji.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.
Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec...

Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec powiatu...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama