czwartek 19 maja 2022

Celestyny, Iwony, Piotra

4°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkanka powiatu oszukana na 2000 zł.

Mieszkanka powiatu oszukana na 2000 zł.
 

Policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie na popularnym portalu sprzedażowym. Mieszkanka naszego powiatu straciła 2000 zł. Niestety, coraz więcej osób zamiast zarobić na sprzedaży traci swoje oszczędności. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

W sobotę 18 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki powiatu tureckiego o tym, że została oszukana na portalu Vinted. Kilka minut po wystawieniu ubrań na sprzedaż otrzymała informacje, że ktoś jest zainteresowany zakupem ubrań. Gdy weszła na skrzynkę pocztową e-mail była tam wiadomość z linkiem do strony, aby potwierdzić sprzedaż. Kobieta kolejno wchodziła na fałszywe  strony  i „klikała” na poszczególne okienka, jako rzekome zgody na wykonanie sprzedaży. Podawała swoje dane, nazwę swojego banku i kody, które przysyłał jej bank do autoryzacji. W ten sposób straciła 2000 zł oszczędności ze swojego konta.

reklama

Proszę czytać uważnie wiadomości jakie przysyła bank. Schemat jest bardzo podobny, bank przysyła wiadomości z pytaniem o rejestrację  urządzenia logującego na konto lub potwierdzenia transakcji. Pokrzywdzeni nie czytają i nie reagują na to co w tym czasie autoryzują. Podają oszustom wszystkie kody jakie przysyła do nich bank w wiadomościach sms.  Oszust po otrzymaniu od pokrzywdzonego kodu do rejestracji, loguje się ze swojego komputera na naszym koncie i w taki sposób ma swobodny dostęp do naszych oszczędności. Pamiętajmy, że to nie bank, ale sami pokrzywdzeni podają sprawcy hasła, numery kart płatniczych i kody BLIK.

Apelujemy, by nie podawać swoich danych wrażliwych na odległość oraz za pomocą stron internetowych. Nie wykonujmy transakcji bankowych za pomocą podsyłanych linków. Sprawdzajmy zawsze wiarygodność otrzymywanych informacji bezpośrednio na stronach serwisów aukcyjnych i pod żadnym pozorem nie udostępniajmy otrzymywanych kodów BLIK.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Majówka 2022. Na drogach było spokojnie, ale...

Majówka 2022. Na drogach było spokojnie, ale oszuści...

4 maj.
Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

25 kw.
Wideo: Policyjny dron w akcji. Bilans 28...

Wideo: Policyjny dron w akcji. Bilans 28 mandatów na...

22 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama