czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z jednostek z terenu powiatu tureckiego uczcili pamięć kolegi, który zginął wracając z akcji

Strażacy z jednostek  z terenu powiatu tureckiego uczcili pamięć kolegi, który zginął wracając z akcji
 

Strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej Polski odpowiedzieli wczoraj na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Andrzeja Bartkowiaka i oddali hołd 35-letniemu strażakowi z jednej z dolnośląskich jednostek, który zginął wracając z akcji gaśniczej. W akcje włączyły się również jednostki strażackie z terenu powiatu tureckiego.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradowej obwodnicy Wrocławia. Zginął 35-letni strażak, a dwóch innych zostało rannych. Mundurowi wracali z akcji gaśniczej zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła w powiecie bolesławieckim na Dolnym Śląsku. Do wypadku doszło po godzinie 3 rano.

reklama

„Dziś rano doszło do wypadku samochodu straży pożarnej z trzema funkcjonariuszami KG PSP wracającymi z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). W wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeden funkcjonariusz poniósł śmierć a dwóch zostało rannych. Ogromna tragedia” – napisał Andrzej Bartkowiak przekazał również na Twitterze, apelując do wszystkich jednostek w Polsce o uczczenie minutą ciszy oraz włączenie sygnałów alarmowych i świetlnych w niedzielę o godz. 8 rano. Flagi zostały opuszczone do połowy masztów i przybrane kirem. W akcje włączyły się również jednostki strażackie z terenu powiatu tureckiego.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama