niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Płoną trawy i lasy

Płoną trawy i lasy - Źródło: sxc.hu / Gavin Mills
Źródło: sxc.hu / Gavin Mills  

Słoneczna pogoda przynosi ze sobą nie tylko przyjemność opalania się, ale i spore zagrożenie pożarami. Dodanie do tego aktywności podpalaczy sprawiło, że w ostatnich dniach strażacy z Turku i okolic musieli gasić kilku i kilkunastoarowe tereny.

Do pożaru poszycia leśnego doszło w dniu 23 maja w miejscowości Russocice. Ogień objął swym zasięgiem około 15 arów. Z żywiołem walczyło - w czasie akcji która trwała od godz. 12:15 do około 16:00 - ponad dwudziestu strażaków. Z kolei w Grabieńcu w dniu 24 maja, przed godz. 11:00 zapłonęły 3 ary trawy. W tym przypadku zagrożenie zażegnały działania strażaków z PSP Turek. Także w czwartkowe przedpołudnie w miejscowości Bierzmo (gm. Brudzew) zapłonęło 5 arów trawy. Przed godz. 17:00 do akcji w swej miejscowości ruszyli druhowie OSP Tuliszków, gasząc 3 ary terenu.

reklama

Pożar w godzinach wieczornych zagroził poszyciu prywatnego lasu w miejscowości Dąbrowa (gm. Dobra). W akcji gaszenia uczestniczyli strażacy JRG Turek oraz OSP Dobra. W tej samej gminie, tym razem w Ostrówku w płomieniach stanęło 13 arów trawy. W tym przypadku działania strażaków OSP Dobra trwały około 1,5 godziny.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, we wszystkich tych przypadkach przyczyną pożarów było najprawdopodobniej podpalenie.

AW
Źródło: KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kompletnie pijany chciał ratować kobietę nad...

Kompletnie pijany chciał ratować kobietę nad...

21 lip.
Na skuterze o poranku z 2,86 promila....

Na skuterze o poranku z 2,86 promila. Nietrzeźwi...

7 czerw.
Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

17-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama